ماهی سنگسر

محصول جدید

350,000 ریال

ماهی سنگسر با نام علمی kaakan Pomadasys یکی از گونه های تجاری در خلیج فارس می باشد و پراکنش آن در اقیانوس هند نیز گزارش شده است. این گونه وابسته به بستر است که در آب های ساحلی گل آلود و غیرشفاف مجاور ساحل با بستر ماسه ای و گِلی و همچنین ماهیان جوان در مجاورت آوارها و مواد تخریبی تجمع یافته در بستر صخره ای زیست می کنند.

سنگسر به دلیل بافت گوشتی ویژه‌ای که دارد، برای تهیه خورش قلیه ماهی و ته چین قلیه ماهی و نیز برای لخ لاخ یا دمی ماهی، بهترین گزینه است. البته این موضوع قابل توجه است که شكم پر، تنوري، كتلت، سرخ كرده فیله این ماهی طرفداران بسيار زيادي دارد. این گونه پس از پختن در غذا خرد نمی‌شود و داراي فلس‌هايي درشت و سفت، استخوان هایی نسبتاً زیاد و درشت و محكم و همچنین پوست سفتي دارد. پاك كردن آن كمي نیاز به حوصله دارد ولي يكي از بهترين و خوشمزه‌ترين ماهي‌هاي درياست. بابت سفیدی گوشت و خوشمزگی آن، ارزش دارد که پوست آن را جدا کرده و ان را بعد از پخت و پز سرو کرد.

این ماهی کتابی شکل، از تیره سنگسر ماهیان است و دارای پوستی نقره ای با فلس های درشت که به سرخی می زند. وزن تقریبی آن نیم تا پنج کیلو گرم و طول ان 25 تا 75سانتی متر است و رنگ ان در ناحیه پشت به رنگ طلای برنزی با سایه مایل به سبز است.

این ماهی در آب های ساحلی کشورهایی همچون ایران، عمان، هند، پاکستان، استرالیا، ژاپن و … تا عمق 60 متر زیست می کند و از سخت پوستان بخصوص خرچنگ و همچنین میگوو ماهی به عنوان تغذیه استفاده می کند. صید این ماهی بیشتر با قلاب، تله های ساحلی ، گرگور، تور ترال و انجام می شود.

نکته : ماهی سنگسر با گونه های  سنگسر معمولی،سنگسر طلایی،سنگسر چهارخط و…. شناخته میشود و از لحاظ کیفی و قیمت تقریباً یکسان میباشد.

 

نوشتن دیدگاه

ماهی هوور

ماهی هوور

محصولات مرتبط

450,000 ریال
0 دیدگاه
460,000 ریال
0 دیدگاه
440,000 ریال
0 دیدگاه
280,000 ریال
0 دیدگاه
320,000 ریال
0 دیدگاه
430,000 ریال
0 دیدگاه