ماهی شیر

محصول جدید

440,000 ریال

ماهی شیر(شیر ماهی) با نام علمی scomberomorus commerson ، در آبهای نواحی مجاور ساحل وپلاژیک ها زندگی می کند و اعماق  10 تا 75 متری را به همه عمق ها ترجیح می دهد.

ماهی شیریکی از پر فروش ماهی جنوب می باشد.که دارای گوشت بسیار لذیذ لخم(بدون خار، تیغ) و بدون پولک است پولک های ماهی شیر آنقدر ظریف است که بعد صید روی بدن آن پولکی نمی بینید،این ماهی در بین مردم جنوب و کل کشور  طرفداران زیادی دارد به دلیل خوش طمع بودن و بدون تیغ بودن آن باعت جلب نظر تمام مردم به سمت خود شده است. صید شیر ماهی کوچک توسط ترال های میگوو و نمونه های بزرگ آن توسط ریسه های قلاب صید می شود البته این ماهی را هم می توان با روش صید ورزشی که رایج است هم انجام داد.

این ماهی از میگو و ماهی های کوچک تغذیه می کند. بدن این ماهی کشیده و دوکی شکل می باشد. رنگ قسمت پشت و کمر ماهی خاکستری رنگین کمانی ،پهلوها نقره ای با انعکاس رنگ های آبی با نوارهای عمودی مواج و نازک متعددی می باشد.

ماهی شیر در سراسر خلیج فارس و دریای عمان پراکنش وسیعی دارد، و در دریای بنگال،دریای سرخ، دریای چین ، خلیج عدن ، اقیانوس آرام و اقیانوس هند نیز یافته می شود.اندازه این ماهی از 55 سانتیمتر شروع می شودو 240 سانتیمتر نیز حداکثر انداره آن می باشد.

از ماهی شیر در پخت غذاهای قلیه ماهی بوشهری،ماهی سرخ شده ،کباب شده،بخارپز و… می توان استفاده کنید،برای استفاده به صورت سرخ شده بهتر از فیله های نازک استفاده کنین که در هنگام سرخ کردن ماهی مغز پخت شود.
بهترین روش برای زدودن بوی زخم ماهی مزه دار کردن آن است. یکی از رایجترین راه ها آغشته کردن ماهی به مخلوطی پودری شامل زعفران زرچوبه پودر سیر نمک و فلفل سیاه به تنهایی یا به همراه آرد سفید است.

شما می توانید به جای طعم دار کردن ماهی روغن آن را مزه دار کنید. به این صورت که پس از داغ شدن روغن درون ماهی تابه ورقه هایی از زنجبیل تازه و یا نصف قاشق چای خوری از پودر آن را درون روغن ریخته و سپس ماهی را درون آن سرخ کنید.

قلیه ماهی یک غذای محلی خوشمزه  است که می شود با ماهی شیردرست کرد . قلیه ماهی به علت دارا بودن سبزی و سیر، غذایی خوش طعم و خوش رنگی است. این غدا دارای مزه ترشی است که خوشمزگی آن را دو برابرمی کند ، ترشی قلیه ماهی به علت تمر هندی استفاده در آن می باشد.

نوشتن دیدگاه

ماهی هامور

ماهی هامور

محصولات مرتبط

450,000 ریال
0 دیدگاه
350,000 ریال
0 دیدگاه
460,000 ریال
0 دیدگاه
280,000 ریال
0 دیدگاه
320,000 ریال
0 دیدگاه
430,000 ریال
0 دیدگاه