ماهی هوور

محصول جدید

280,000 ریال

این ماهی جزء خانواده تن ماهیان است که با نام علمی (Katsuwonus) دارای گوشتی سفت، بدون تیغ و به رنگ سفید مایل به قرمز میباشد. از این رو ماهی هوور دارای پروتئین و ویتامین های زیادی است که بیشتر  برای تهیه کنسرو استفاده میشود.البته به جزء کنسرو ، برای پلو ماهی،دوپیازه و تا حدودی قلیه مناسب است.(توصیه میشود به دلیل سفتی گوشت برای سرخ کردن استفاده نشود)

اگر ماهی هوور را برای استفاده در منزل خریداری کردید بهترین کاری که میتوانید برای پخت این ماهی انجام بدهید آبپز کردن آن است پس از این کار گوشت آن را براحتی جدا کنید،  با این کار مقدار زیادی گوشت ماهی در اختیار دارید و بجای اینکه کنسرو ماهی را از فروشگاه تهیه نمایید میتوانید با ماهی هوور یک خوراک ماهی خوش مزه و سالم درست کنید یک مزیت ماهی هوور ضایعات کم آن است.

بیشتر در دریاهای گرم(خلیج فارس،دریای عمان) زندگی می‌کنند.پراکنش آنها از سطح آب تا عمق ۲۶۰ متر در طول روز می‌باشد و در شب‌ها بیشتر نزدیک سطح آب به سر می‌برد. تغذیه آنها بر روی گونه‌های مختلف ماهیان ریز،سرپایان و سخت پوستان می‌باشد، و بیشتر در اوایل صبح و غروب تغذیه می‌نمایند،نحوه صید آنها بوسیله تور گوشگیر،قلاب خزنده و تور گردان پیاله‌ای انجام میگیرد.

دارای بدنی گرد و دوکی شکل است. حداکثر طول این آبزی ۱0۰ سانتیمتر می‌باشد.رنگ بدن در پشت ارغوانی تیره، شکم و دوسوی بدن نقره‌ای‌ فام با ۴ تا ۶ نوار طولی سیاه می‌باشد.

نوشتن دیدگاه

ماهی هامور

ماهی هامور

محصولات مرتبط

450,000 ریال
0 دیدگاه
350,000 ریال
0 دیدگاه
460,000 ریال
0 دیدگاه
440,000 ریال
0 دیدگاه
320,000 ریال
0 دیدگاه
430,000 ریال
0 دیدگاه