ماهی هامور

محصول جدید

430,000 ریال

ماهی هامور با نام علمی Epinephelus coioides که در گویش محلی به حُمور نیز مشهور است روی بسترهای نرم و مناطق ساحلی با بستر سخت تا عمق 100 متری آب زیست می کند و دارای گوشتی با ارزش غذایی بالایی می باشد و جزء ماهیان محبوب برای تغذیه انسان ها قلمداد می شود و تقاضای بازار آن روز به روز بابت کیفیت گوشت بسیار نرم و  لذیذ و خوش طعم آن، رو به افزایش است و کشور چین به عنوان یکی از بزرگترین صادر کننده این نوع ماهی در جهان قلمداد می شود.

 

این ماهی گوشتی موجود در خلیج فارس دارای گوشت بسیار نرم و لطیف است و به دلیل قلیه ماهیسنتی فوق العاده ای که می توان با آن ساخت دارای علاقمندان زیادی، در ایران و کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس می باشد و بهترین نوع آن، هامور سفید است که دارای بدنی با لکه های قهوه ای رنگ می باشد. ماهی هامور را می توان به صورت فیله بدون پوست، سرخ، بخارپز یا کبابی کرده نیز سرو کنید. گوشت ماهی هامور، منبع خوبی از فسفر است و به دلیل چرب نبودن، به راحتی و بدون نگرانی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در جنوب اين ماهی را براي ميهماني هاي بزرگ به صورت درسته كبابي مي كنند و گوشت آن پس از پختن سفيد و نسبتاً سفت است و پوست آن لعاب فراوان دارد و براي همين موقع پخت قليه، از پوست آن صرف نظر نمي كنند.

 

محل زندگی این ماهی در دریاهای کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند می باشد و دارای ظاهری تقریبا کشیده و دوکی شکل و با بدنی قهوه ای رنگ و خالهای خاکستری تیره بر روی سر است و متوسط طول آن 45 سانتی متر است که حداکثر طول آن به 100 سانتی متر و حداکثر وزن آن به 15 کیلوگرم می رسد و جهت تامین منابع غذایی خود از میگو و خرچنگ و ماهیهان کوچک استفاده می کند.

برای صید این ماهی خوش سیما از گرگور، قلاب دستی و ترال کف استفاده می شود.

نوشتن دیدگاه

ماهی کفشک

ماهی کفشک

محصولات مرتبط

450,000 ریال
0 دیدگاه
350,000 ریال
0 دیدگاه
460,000 ریال
0 دیدگاه
440,000 ریال
0 دیدگاه
280,000 ریال
0 دیدگاه
320,000 ریال
0 دیدگاه