ماهی مرکب

 ماهی مرکب جز خانواده هشت پایان است. گوشت ماهی مرکب دارای کالری، پروتئین، کربوهیدرات و چربی است. بهترین و خوشمزه ترین روش پخت ماهی مرکب به صورت خوراک و سوخاری و بخار پز است.

جزییات بیشتر

محصول جدید

117,500 تومان

- +

دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

ماهی مرکب

نام انگلیسی: cuttlefish

نام بومی: سَرپاوَر یا خساک یا انکاس

 

ماهی مرکب جز خانواده هشت پایان است. گوشت ماهی مرکب دارای کالری، پروتئین، کربوهیدرات و چربی است. بهترین و خوشمزه ترین روش پخت ماهی مرکب به صورت خوراک و سوخاری و بخار پز است.

 

مدل های پاک کردن و میزان دور ریز:

  •          از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

 

پاک شده:شکم آن را تمیز می کنیم، قسمت های روده و دور ریز آن را خارج می کنیم و پولک و دم آن را می زنیم. تیغ و سر و دم آن را نگه می داریم.

میزان دور ریز مدل پاک شده: 40 درصد

 

فیله شده:شکم ماهی را خالی میکنیم، سر و دم آن را جدا می کنیم سپس ماهی را از سر تا دم نصف کرده و پوست و استخوان وسط آن را جدا می کنیم.

میزان دور ریز مدل فیله شده:60 درصد

 

قطعه شده: شکم آن را تمیز میکنیم، سر و دم آن را می بریم. ماهی را به قسمت های مساوی تکه می کنیم.

میزان دور ریز مدل قطعه شده:60 درصد

 

روش های پخت:

طعم ماهی مرکب کمی به شوری می زند. بهترین و خوشمزه ترین روش پخت ماهی مرکب به صورت خوراک و سوخاری و بخار پز است.

 

ارزش غذایی:

گوشت ماهی مرکب دارای کالری، پروتئین، کربوهیدرات و چربی است. در صورتی که بیماری قلبی دارید باید به صورت کنترل شده ماهی مرکب مصرف کنید.

کربوهیدرات موجود در ماهی مرکب انرژی مورد نیاز ماهیچه ها را برای عملکرد بهتر فراهم می کند. بنابراین با بالا رفتن سوخت و ساز بدن چربی ها به عنوان منبع انرژی مصرف می شوند و از هدر رفتن پروتئین جلوگیری می کند.

 

مشخصات کلی ماهی مرکب:

 علت نام گذاری  ماهی مرکب  این  است که این ماهی در مواقعی که احساس خطر می کند از خود نوعی ماده سیاه رنگ مانند جوهر یا مرکب به بیرون پخش می کند.

ماهی مرکب جز خانواده هشت پایان است که دارای 6 عدد پا کوتاه و 2 عدد پا بلند می باشد. بدن آن به شکل کیسه است و همچنین یک جفت چشم و دهان و دو دتندان غیر فکی دارد. بدن ماهی مرکب با مقایسه با بدن کالاماری پهن تر است.

محل صید ماهی مرکب بیشتر در دریای خلیج فارس، اقیانوس هند و دریای عمان می باشد. پس از صید عنل آوری می شود و برای کشور های مختلف صادر می شود.

 

مطالب مرتبط

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولی موجود نیست

برای تشخیص ارسال و بسته بندی
0 تومان مجموع

پرداخت