لابستر کله پهن

لابسترها نوعی خرچنگ می باشند . انواع مختلفی لابستر در اقیانوس ها وجود دارد . لابستر های خوراکی دریای خلیج فارس به دو دسته شاخک دار و کله پهن تقسیم می شوند .

 لابستر کله پهن به یقین یکی از خوش گوشت ترین لابستر ها می باشد . لابستر کله پهن هیچ شاخک و چنگالی ندارد و بیشترین گوشتی که دارد از ناحیه دم لابستر می باشد و بسیار لذیذ است .

لابستر کله پهن گوشت سفید و بسیار تردی دارد .

جزییات بیشتر

محصول جدید

168,750 تومان

کیلو گرم:
دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

 

لابستر

نام انگلیسی : Slipper lobster

 

نام بومی: لابستر کله پهن

 

وزن سایز کوچک: 100گرم تا 200 گرم

وزن سایز بزرگ: 300 گرم تا 400 گرم

 

لابستر نوعی خرچنگ می باشد. برای پخت این نوع خرچنگ آن‌ها را به ‏صورت ناگهانی داخل آب در حال جوشیدن می کنیم که این کار باعث کشته شدن ناگهانی آنها می‌شود. سپس آن را از سمت کمر به ۲ قسمت تقسیم و سرو می کنیم.

 لابستر کله پهن به یقین یکی از خوش گوشت ترین لابستر ها می باشد . لابستر کله پهن هیچ شاخک و چنگالی ندارد و بیشترین گوشتی که دارد از ناحیه دم لابستر می باشد و بسیار لذیذ است .

لابستر کله پهن گوشت سفید و بسیار تردی دارد . گوشت لابستر حاوی 34 گرم منیزیم و میزان بسیار زیادی یعنی حدود 130میکروگرم سلنیوم است.

 

روش های پخت:

 برای پخت این نوع لابستر آن‌ها را به ‏صورت ناگهانی داخل آب در حال جوشیدن می کنیم که این کار باعث کشته شدن ناگهانی آنها می‌شود. سپس آن را از سمت کمر به ۲ قسمت تقسیم و سرو می کنیم.سرو کردن گوشت لابستر با کره آب شده طعم آن را چندین برابر لذیذ تر می کند.

برای سرو کردن لابستر بهتر است همراه آن از دورچین هایی مانند تخم مرغ آب پز و سیب زمینی و کاهو تازه استفاده کنیم.

 

ارزش غذایی:

گوشت لابستر حاوی 34 گرم منیزیم و میزان بسیار زیادی یعنی حدود 130میکروگرم سلنیوم است. می توان از این منبع پروتئین کم چرب در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن بهره برد. همچنین افرادی که فعالیت فیزیکی بالایی دارند می توانند برای تقویت عضلات خود از لابستر تغذیه کنند. منیزیم موجود در گوشت لابستر موجب تقویت استخوان‌ها می‌شود. همچنین با منظم کردن قندخون باعث کنترل فشار خون طبیعی می‌گردد. منیزیم در درمان بیماری‌های قلبی- عروقی، فشار خون و دیابت تاثیر گذار است.

 

مشخصات کلی لابستر:

لابستر نوعی خرچنگ می باشد که فروش آن سالانه مبلغی معادل 8/1 میلیون دلار به صنعت فروش محصولات دریایی جهان پول تزریق می‌کند. زیستگاه لابستر در آب‌های شور و دریاهای صخره‌ دار است. معمولا این جانور دریایی در زیر صخره‌ها زندگی می‌کند.

بیشترلابسترهای موجود در بازار ایران از دریای خلیج فارس صید می شود که چنگک های آن کوچک هستند.اما لابسترهایی که از اقیانوس صید می شود چنگک های بزرگی دارند.

لابستر های موجود در ایران به رنگهای سبز لجنی و آبی فیروزه ای و ارغوانی دیده می شود.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت