ماهی سنگسر

ماهی سنگسر از جمله ماهیان است که برای تهیه ته چین ماهی و قلیه ماهی بهترین گزینه است و پس از پختن در غذا خرد نمی‌شود. البته این موضوع قابل توجه است که شكم پر، تنوري، كتلت، سرخ كرده فیله این ماهی نیز طرفداران بسيار زيادي دارد.

جزییات بیشتر

محصول جدید

37,000 تومان

کیلو گرم:

- +

دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

ماهی سنگسر

خانواده: سنگسر ماهیان Haemulidae

نام علمی:Pomadasys kaakan

نام انگلیسی: Javelingrunter

نام فارسی: ماهی سنگسر معمولی

نام بومی: سنگسر

ماهي سنگسر یکی از ماهیان دریایی با ارزش غذايي بالايي است و از ماهیان سازگار با ذائقه مردم بومی هرمزگان می باشد. با توجه به میزان خرید جزء پرطرفدارترین ماهیان جنوب بشمار می رود. دارای ارزش تجاری و اقتصادی بالایی بوده و بازار صادرات خوبی دارد.

زیستگاه:

این گونه در خلیج فارس و دریای عمان، اقیانوس هند، دریای عرب، اقیانوس اطلس، خلیج عدن ، سواحل استرالیا، دریای زرد، دریای اندونزی، اقیانوس آرام پراکنش دارند.تغذیه آن بیشتر از سخت پوستان و ماهی ها مانند خرچنگ،میگو ، کرم های پرتار ، خیار دریایی و... می باشد. صید آن به وسیله ترال کف، رشته قلاب کف، تورگوشگیر، گرگور است و پراکنش آن در دنیا در مناطق صخره‌ای مرجانی و مصبها، از آبهای خیلی کم عمق ساحل تا عمق زیر ۷۵متری دیده می‌شوند

ارزش غذایی و شیلاتی:

ماهی سنگسر یکی از منابع بسیار خوب پروتئین محسوب شده و پروتئین موجود در ماهی از نظر کمیت و کیفیت قابل توجه بوده که بدین معنی که پروتئین موجود در ماهی سنگسر به شکلی بوده که به آسانی در دستگاه گوارش هضم و جذب می شود . ماهی سنگسر همچنین دارای منبع خوب آهن بوده و آهن در خونسازی و همچنین در حفظ مقاومت بدن در برابر میکروب ها نقش مهمی به عهده داشته و آهن موجود در ماهی به گونه ای بوده که جذب آن در دستگاه گوارش آسان است و به خوبی در بدن به مصرف می رسد و علاوه بر آن آهن موجود در ماهی، جذب آهن منابع گیاهی را هم افزایش می دهد بنابراین نقش مهمی در پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن به عهده دارد.

مشخصات عمومی و ظاهری:

بدن دوکی شکل تقریباً کشیده و به رنگ سفید و مات بوده با سر محدب، پشت سرش مثل سنگ سفت و شکم و پهلوهایش دارای فلس درشت کاملاً نقره ای است. رنگ بدن در ماهی بالغ خاکستری با جلای نقره ای می باشد. در منابع ذکر شده است که وزن ماهی سنگسر به ۶کیلوگرم نیز می رسد. حداکثر طول کل در این ماهی 80 سانتی متر است و طول رایج و معمول آن 50 سانتی متر می باشد

طعم:

سنگسر دارای مزه خوبی می باشد و به راحتی قابل فیله شدن است همچنین به دلیل بافت گوشتی ویژه‌ای که دارد،

طرز پخت:

ماهی سنگسر از جمله ماهیان است که برای تهیه ته چین ماهی و قلیه ماهی بهترین گزینه است و پس از پختن در غذا خرد نمی‌شود. البته این موضوع قابل توجه است که شكم پر، تنوري، كتلت، سرخ كرده فیله این ماهی نیز طرفداران بسيار زيادي دارد.

دستور پخت های این محصول

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت