ماهی بیاح

محصول جدید

25,000 تومان

ماهی بیاح

نام علمی: Liza

ماهی بیاح از جمله خوش هضم ترین ماهی های جنوب بوده و ازگروه کفال ماهیان است.گوشت این ماهی سفید بوده و سرشار از امگا3 است. که برای بدن مفید است.و به همین خاطر در گذشته این ماهی را برای زنان باردار و شیرده توصیه می کردند.حرکت این گونه ماهی به صورت دسته ای است.صید این ماهی به صورت تور است. این ماهی در طول روز تغذیه    می کند.غذای این ماهی انواع گیاهان آبزی و فیتوپلانکتون است.

زیستگاه:

ماهی بیاح یکی از ماهیان خانواده کفال است. از آن جا که دریای جنوب(خلیج فارس،عمان) مکان بسیار مناسبی برای ماهی های گرمابی است.مکان مناسبی برای این دسته از ماهیان است.هر چند این ماهی در دریای شمال ودر بخش های ساحلی یافت     می شود،اما با توجه به املاح معدنی و شرایط بهتری که در،دریای جنوببرای رشد این ماهی وجود داشته باعث شده ارزش غذایی ماهی کفال جنوب بیشتر از ماهی کفال در،دریای شمال باشد.

شکل:

ماهی بیاح جزو ماهیان کوچک جنوب به شمار می آید. .قسمت پشتی بدن این ماهی تیره و شکم این ماهی روشن با خطوط طولی تیره در زیر باله ی سینه ای، بیشترین وزن این ماهی 200 گرم و حداکثر طول 25 سانتی متر ولی عموما این ماهی ببیشتر با اندازه 15-10 سانتی متر دیده شده است.

روش پخت:

این ماهی برای کباب، کتلت ، و سرخ کردن بسیار مناسب است.

توصیه: اگر ماهی بیاح را برای کباب زغالی خریداری کردید.فقط کافی است شکم ماهی را تمیز کنید و لازم نیست پولک هایش را بگیرید.

 

 

محصولات مرتبط