سوکلا(کوبیا)

محصول جدید

35,000 تومان

سوکلا یک ماهی سریع الرشد و سطح زی و ساکن آبهای گرم اطلس، آرام و هند و آبهای مرتبط با این اقیانوسها می باشد. خانواده Rachycentridae یا سوکلا ماهیان از قدیمیترین ماهیان موجود در آبها بوده و تنها یک گونه دارد: Rachycentron canadum. اولین مطالعه پژوهشی روی پرورش سوکلا در سال 1975 در کالیفرنیا انجام شده است. پرورش از سال 1998 در تایوان و چین شروع شده است. تا سال 2004 ، صد درصد پرورش بازاری سوکلا در چین و تایوان انجام میشده است. امروزه ذخایر ماهی سوکلا در خلیج فارس و دریای عمان و بسیاری از نقاط دیگر دنیا به شدت کاهش یافته است. علت این کاهش صید بی رویه و از بین رفتن اکوسیستمهای تولید مثل می باشد.

در سواحل ایرانی خلیج فارس، سوکلا حداقل دارای سه جمعیت هرمزگان، بوشهر و چابهار است. جمعیت سوکلای هرمزگان وضعیت بهتری نسبت به جمعیتهای چابهار، بندر دیر و سایر نقاط دارد .سوكلا ماهيان در طبيعت از بنتوزها تغذيه مي كنند ولي در شرايط پرورشي به راحتي به غذاي دستي و پلت عادت پيدا مي كنند. بر خلاف صبيتي ، هامور و شانك ماهيان به خوبي شرايط حمل و نقل و تراكم را تحمل مي كنند. پرورش سوكلا ماهيان با توجه به رشد زياد آن داراي ارزش اقتصادي بالايي است ( درشرايط مناسب از نظر دما و غذا دهي از 32 گرم طي 4/11 ماه به 8 كيلوگرم رسيده است).

سوکلا ، دارای اختصاصات خوب جهت پرورش نظیر حرکت دسته ای (Schooling) و قدرت تطبیق در شرایط قفس را می باشند. این ماهی چون تا به حال مصرف نشده، مصرف کنندگان امکان مقایسه ندارند و این به فروش بیشتر کمک میکند. شناسایی بهتر نواحی پراکنش لارو و نیز عوامل تاثیر گذار در انتخاب مکان زندگی ،تخم ریزی و رشد آنها در طبیعت و از طرفی اقتصادی کردن پرورش این گونه امری ضروری بنظر می رسد. تحقیق بر روی تکثیر سوکلا ماهیان به عنوان گونه مطرح پرورشی می تواند مشکلات و موانع احتمالی توسعه صنعت پرورش گونه های آب شور را آشکار سازد. سوکلا تلفات زیادی در حمل و نقل دارد

محصولات مرتبط