چگونه به راحتی خرچنگ را تمیز کرده و بخوریم؟

نحوه خوردن و تمیز کردن خرچنگ همواره جز دغدغه ها و مشکلات افرادی بوده است که به خوردن خرچنگ علاقه زیادی دارند . بارها ممکن است برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که برای خوردن خرچنگ دچار مشکل شده باشید و یا بخاطر سختی های خوردن و نحوه پخت خرچنگ ، از خیر خوردن آن گذشته باشید . در این ویدیو من سعی دارم به تمامی سوالات شما درباره نحوه پاک کردن و خوردن خرچنگ پاسخ بدهم . با من همراه باشید.

 خرچنگ های خوراکی جز پرطرفدارترین محصولات دریایی و از محبوب ترین غذاهای دریایی به شمار می رود . خرچنگ را می توان به روش های مختلفی مثل آبپز کردن و یا بخارپز کردن تهیه کرد . گوشت بسیار لذیذ و سفید رنگی دارد . خرچنگ هایی که در خلیج فارس و سواحل جنوبی ایران بافت می شوند از نوع خرچنگ های آبی هستند . این خرچنگ ها معروف به سینگو می باشند .

بیشتر بخوانید : طرز تهیه خرچنگ به روش بخارپز

برای جدا کردن پوسته سخت خرچنگ ابتدا باید آن را بپزیم که در اثر پختن رنگ آبی خرچنگ ها تغییر کرده و به نارنجی متمایل به قرمز تبدیل می شوند . مدت زمان پخت خرچنگ ها به سایز آنها بستگی دارد و چیزی بین 15 دقیقه یا بیشتر زمان می برد .پس از پختن خرچنگ می توانیم طبق ویدیو ، آن را به راحتی تمیز و پاک کرده و نوش جان کنیم .

 

امیدوارم که از دیدن ویدیو لذت برده باشید .

 

بیشتر بخوانید : خوشمزه ترین روش برای طرز تهیه خرچنگ

ارسال شده در 1398-04-15 ویدیو ها, آموزشی 0

مطالب مرتبط

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت