انتخاب ماهی مناسب برای سبزی پلوماهی

انتخاب ماهی مناسب برای سبزی پلوماهی

ماهی جنوب مناسب برای سبزی پلو ماهی

ماهی دریا در این مطلب قصد دارد که ماهی های دریایی و خوشمزه  جنوب را جهت تهیه و پخت سبزی پلو ماهی  برای شب عید به شما معرفی کند.

ماهی های دریایی جنوب از تنوع بسیاری برخوردارند و تمامی آن ها دارای گوشت لذیذ و طعمی عالی هستند. به جرات می توان گفت انتخاب ماهی مناسب برای طبخ غذای مورد نظرمان کمی مشکل است. اما ماهی دریا با فراهم کردن فهرست مناسبی از محصولات منحصر به فرد خلیج فارس انتخاب را برای شما آسان نموده است.

ماهی شیر

 اگر به دنبال ماهي هستيد که تیغ و استخوان های کمتری داشته باشد، ماهی شیر  براي کساني که سختشان است ماهي تيغ دار بخورند، مناسب است. اين ماهي يد و ويتامين D بالايي دارد و بهترين روش پخت آن کبابي و سوخاري است. این ماهی می تواند انتخاب مناسبی برای سبزی پلو با ماهی سوخاری در شب عید باشد. شوید پلو با فیله ماهی شیر یک غذای بسیار مقوی و خوشمزه است خصوصا این غذا برای کودکان انتخاب مناسبی است زیرا دیگر نگران خوردن تیغ و استخوان ماهی توسط کودکمان نیستیم.

ماهي سرخو

ماهي سرخو از لذيذترين ماهي هاي پر چرب درياي جنوب است. گوشت آن سفيد صورتي و بسيار لطيف بوده و بوي زهم نمي دهد. شما می توانید این ماهی را به صورت کباب شده، سرخ شده و سوخاری در کنار سبزی پلو میل نمائید.  ماهی سرخو یک ماهی خوشمزه و مناسب برای سبزی پلوماهی شب عید است.

 ماهي شوريده

ماهی شوریده گوشتي نرم و لذیذ دارد و مي توان آن را به صورت سرخ کرده یا شکم پر تهیه نمود. ماهی شوریده نیز می تواند انتخاب مناسبی برای سبزی پلو ماهی شب عید باشد.

ماهی حلوا سفید یا زبیدی

ماهي حلوا سفید یا زبیدی یکی از خوشمزه ترین ماهی های جنوب است. این ماهی براي سبزي پلوي شب عيد بسیار مناسب است چون بسیار لذیذ بوده و به صورت کبابی  می توان آن را طبخ نمود.

ماهی بیاح یا کفال

ماهي بیاح یا کفال هر چه درشت تر باشد خوش طعم تر است و بهتر آن که آن را کبابي کنيد و در کنار سبزی پلوی شب عید میل نمائید. این ماهی دارای قیمت مناسبی است و می تواند برای سبزی پلو ماهی در مهمانی شب عید امناسب باشد.

بیشتر بدانید:علت مرسوم شدن سبزی پلو ماهی در شب عید

 

 

ارسال شده در 1397-10-05 توسط اسما گلمرادی زاده آشپزی غذا های دریایی 0

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت