چگونه سبزی پلو با ماهی خوشمزه و سالم بپزیم؟

چگونه سبزی پلو با ماهی خوشمزه و سالم بپزیم؟

حفظ ارزش غذایی مواد مصرفی یک اصل بسیار مهم در علم تغذیه است. بدین منظور ابتدا باید به دنبال مواد اولیه سالم باشیم.

حفظ ارزش غذایی مواد اولیه:

برای تهیه سبزی پلو با ماهی سالم در درجه اول مهم انتخاب ماهی و سبزی تازه می باشد.سبزی معمولا در طی عمل آوری و پختن مقداری از ویتامین خودش را از دست می دهد به همین علت توصیه ی ما سبزی تازه می باشد زیرا دارای ویتامین بیشتری است. حتی بعد از پختن که درصدی از ویتامینش را از دست می دهد باز هم دارای ویتامین کافی است. همچنین بهتر است سبزی را در مرحله ی آخر به برنج اضافه کنید که هم مدت زمان و هم حرارت کمتری متحمل شود تا بر اثر گرمای زیاد مولکول هایش تغییر شکل ندهد و از ارزش غذایی اش کاسته نشود.

ماهی حاوی مواد مغذی بسیاری از جمله امگا 3 می باشد برای اینکه این مواد مفید در حین پخت و پز از بین نرود بهترین روش برای طبخ ماهی آب پز، بخارپز و کباب پز می باشد. زیرا سرخ کردن ماهی در روغن با حرارت بالا باعث می شود بسیاری از مواد مغذی آن از بین برود و همچنین امگا 3 موجود در ماهی با حرارت اکسید می شود و از بین خواهد رفت.

راهکارهایی یرای خوش طعم تر شدن سبزی پلو با ماهی:

ماهی بخارپز و آب پز به راحتی طعم را جذب می کند. برای خوش طعم تر شدن ماهی بهتر است ماهی را با انواع ادویه، سیر، سبزیجات متنوع، نارنج یا لیمو طبخ دهید.

برای سبزی پلو با ماهی حتما ماهی تازه انتخاب کنید و برای طبخ آن از میزان نمک کمی استفاده کنید. به هیچ عنوان از ماهی دودی برای طبخ این نوع غذا استفاده نکنید زیرا اغلب ماهیان دودی بخشی از پروسه فسادشان را طی کرده اند و علاوه بر آن دارای میزان زیادی نمک می باشند که همین امر باعث افزایش فشار خون و خنثی شدن اثرات مفید مصرف ماهی بر سلامت قلب و عروق می شود. علاوه بر نمک، ذرات دود موجود در ماهی دودی دارای ترکیبات سرطانزا می باشد.

بهبود سلامتی با سبزی پلو و ماهی

طبق تحقیقات صورت گرفته شده در انجمن قلب آمریکا مصرف ماهی به علت وجود اسیدهای چرب امگا3 باعث کاهش تری گلیسرید و مشکلات التهابی و افزایش کلسترول خوب (HDL)  می شود. بنابراین توصیه می شود در هفته دو بار ماهی مصرف کنید که احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

و در نهایت چقدر خوب است اگر سنت دیرینه مصرف سبزی پلو با ماهی را به عنوان بخشی از عادات غذایی در برنامه غذایی خود بگنجانیم تا با افزایش مصرف ماهی و سبزیجات تازه منجرب بهبود و حفظ سلامتی و شادابی خود شویم.

ارسال شده در 1397-12-12 دریا و سلامتی 0

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت