یک روش آسان برای تمیز کردن و خوردن لابستر

 نحوه  پاک کردن و  تمیز کردن لابستر ، سوالی است که ذهن بسیاری از افراد ( از جمله شما دوست عزیز)  را درگیر کرده است . در این ویدیو من سعی دارم به تمام سوالات شما درباره نحوه پاک کردن و تمیز کردن لابستر پاسخ بدهم .

برای پاک کردن و خوردن لابستر ، ابتدا باید آن را بپزیم .  در مقاله ی طرز تهیه لابستر همراه با سس کره و سبزیجات و لیمو  نحوه ی پخت و تهیه لابستر ، طرز خوردن لابستر و مدت زمان پخت لابستر را توضیح داده ام . به طور خلاصه باید بگم که اول لابستر را می شوریم .

سپس یک قابلمه بزرگ را پر از آب می کنیم و میگذاریم جوش بیاید . پس از جوش آمدن ، لابستر ها را داخل قابلمه قرار می دیم . پس از پختن لابستر ، آن را از قابلمه بیرون میاریم و میگذاریم تا خنک شود .

 از کجا بفهمیم لابستر پخته است یا نه ؟

هنگامی که لابستر خوب پخته شود ، به رنگ قرمز در می آید .

پس از خنک شدن لابستر ، مرحله پاک کردن و تمیز کردن لابستر شروع می شود .

لابستر نازنین را روی یک تخته یا صفحه قرار می دهیم . با یک دست، دم لابستر و با دست دیگر ، بدنه آن را میگیریم و در خلاف جهت یکدیگر می چرخانیم تا دم و تنه ی لابستر از هم جدا شوند .

حالا نوبت به تمیز کردن دم های لابستر می رسد . همانطور که در ویدیو مشاهده می کنید ، دم لابستر را به پهلو خوابانده ، و با دو دست فشار می دهیم تا پوسته ی دم ترک بردارد . سپس ، دم لابستر را برعکس میکنیم و آن را به سمت صورت خود گرفته ، و با دو دست پوسته را از هم جدا می کنیم و به سمت بیرون می کشیم تا پوسته باز شود و گوشت آن جدا شود .

از یک چاقوی تیز برای جداکردن سیاه رگ که در طول گوشت وجود دارد استفاده می کنیم . سپس گوشت را زیر آب میشوریم تا خوب تمیز و شسته شود و با دستمال یا حوله آن را خشک می کنیم .

نوبت به تمیز کردن چنگک های لابستر می رسد . با دو دست ، بازوهای لاستر را می چرخانیم تا چنگک های آن از هم جدا شوند ، سپس چنگگ ها را از نقطه اتصال شان ، به دو قسمت تقسیم می کنیم .

گوشت داخل چنگک لابستر را می توانیم با استفاده از تهه قاشق بیرون بیاوریم .

در نهایت به سراغ پاهای لابستر می رویم . پاها را مطابق با آنچه مشاهده می کنید ، می چرخانیم و از بدن جدا می کنیم . با استفاده از یک وردنه ، گوشت درون پاهای لابستر را بیرون می آوریم .

امیدوارم از که از دیدن این ویدیو لذت برده باشید .

بیشتر بخوانید :طرز تهیه خرچنگ به روش بخارپز

ارسال شده در 1398-02-16 ویدیو ها, آموزشی 0

مطالب مرتبط

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

محصولی موجود نیست

برای تشخیص ارسال و بسته بندی
0 تومان مجموع

پرداخت