میگو متوسط

محصول جدید

37,000 تومان

میگو متوسط خلیج فارس(سایز30-40و40-50)

توضیح: سایز 30-40و40-50  یعنی تعداد در کیلو گرم میباشد.

میگوی بر اساس سایز به سه نوع: 1- میگو ریزسایز 60 به بالا 2- میگو متوسطسایز 30-40و 40-50) 3-میگو درشتسایز 20-30

 

میگو غذایی بسیار پرارزش است و از منابع بسیار مفید پروتئین دریایی محسوب می شود. مصرف آن برای تمام سنین مناسب و مفید است. حتی کودکان بعد از یک سالگی می توانند از این ماده غذایی مفید استفاده کنند.در مورد میگوی خلیج فارس هم باید بگوییم که در فصل بهار به دلیل تخم ریزی، صید آن ممنوع می شود. حداکثر صید میگو نیز در اواسط مرداد تا اوایل آبان ماه انجام می شود که این زمان، بهترین زمان برای خرید میگوی خلیج فارس محسوب می شود.شاید خیلی لازم نباشه میگوی خلیج فارس را معرفی کنیم چون همه به کیفیت عالی آن اذعان دارند

گوشت میگو دارای پروتئین بسیار غنی و نسبت به گوشت های دامی میزان پروتئین بیشتری دارد، مزیت دیگر گوشت میگو بالا بودن میزان املاح و بخصوص کلسیم فسفر است، میزان فسفر و کلسیم آن نسبت به گوشت های دامی بسیار  قابل توجه است.

 

خواص میگو

  • توصیه همیشگی متخصصان تغذیه به مصرف فرآورده های دریایی از انواع ماهی و میگو است.
  • میگو دارای اسیدهای چرب از خانواده امگا 3 است که دریافت آن به کنترل فشارخون کمک می‌کند. البته توصیه می‌شود این ماده غذایی در هنگام تهیه با حداقل روغن و نمک طبخ شود.
  • افرادی که به دلایل مختلف گوشت قرمز نمی‌خورند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به کم‌خونی ناشی از فقر آهن قرار دارند و از آنجا که با خوردن 100 گرم میگو، 19 درصد از نیاز به این ماده مغذی تأمین می‌شود، بهتر است در صورت نخوردن گوشت قرمز، میگو را در برنامه غذایی روزانه‌شان بگنجانند.
  • امگا 3 فراوانی که در میگو وجود دارد، باعث می‌شود عادت به مصرف هفتگی آن از بروز آلزایمر و اختلال حواس در دوران سالمندی جلوگیری کند. 
  • میگوی سرخ یا سوخاری شده، میزان کالری دریافتی را افزایش می‌دهد در حالی که می‌توان با بخارپز کردن این منبع پروتئینی و زدن چاشنی‌ای مانند آب لیموترش تازه به آن، وعده غذایی کم‌کالری و در عین حال مغذی‌ داشت. 

 

تشخیص میگوی سالم و تازه

میگوی سالم بوی خاص خودش را دارد در حالی که از میگوی فاسد بوی ضخم و شدید امونیاک و سولفید هیدروژن استشمام میشود.

رنگ پوست میگوی خلیج فارس صورتی روشن و در گونه سرتیز آن سفیدتر است در میگوی فاسد رنگ آن سفید و کدر میشود.

میگوی سالم پوست سفت و سخت و رنگ ان تغیر نکرده و بافت گوشتی آن هنگام طبخ به رنگ نارنجی مایل به قرمز درمی آید در حالی که میگو فاسد در ناحیه سر تغییر رنگ ایجاد شده که سر در حال جدا شدن و پوست آن نرم شده است و گوشت در هنگام طبخ مقدار پیدایش رنگ قرمز کاهش یافته است.

سرانه مصرف میگو

طبق اعلام برخی از کارشناسان، مصرف سرانه میگو در ایران تقریباً 10 تا 20 گرم در سال است.البته در سال‌های اخیر، مصرف فرآورده‌های دریایی افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته اما هنوز هم از مقدار استاندارد توصیه شده کمتر است و هنوز هم در مقایسه با مصرف جهانی در سطوح حداقل قرار داریم.

 

پاسخ سِوال متداول در مورد میگو

1- اختلاف قیمت میگوبرای چیست؟

قیمت گذاری میگوها بر اساس سایز آنها انجام می شود . هرچه میگو درشت تر باشد قیمت آن بالاتر است.

2- آیا میگو درشت،متوسط و ریز از نظر ارزش تغذیه ای تفاوت دارد؟

انواع میگو تفاوت هایی جزیی در ترکیب های تشکیل دهنده و مواد مغذی دارند بنابراین نمی توان تفاوت چندانی از نظر ارزش تغذیه ای بین میگوهای ریز،متوسط و درشت قائل شد.

3-چه تفاوتی بین میگوهای منجمد و تازه وجود دارد؟

در روند آماده کردن میگو منجمد برای تاخیر و جلو گیری از فساد آن از مواد شیمیایی که به«دیب»معروف هستند استفاده میشود به همین دلیل اگر میتوانید میگو را هم مانند سایر خوراکی ها تازه خریداری کنید.

4-آیا میگو را پاک کرده خریداری کنیم یا پاک نکرده؟

اگر قصد دارید میگو را از جنوب خریداری کنید بهتر است میگو صید شده روز و پاک نکرده بخریم و در صورت تمایل همانجا پاک کنید در این صورت مطمئن هستید میگو تازه تهیه کرده اید.

 

 

 

محصولات مرتبط