میگو ریز

محصول جدید

29,000 تومان

میگو ریز( سر تیز)

نام علمی: Metapenaeus affinis

نام انگلیسی: Jinga shrimp

با شروع فصل صید میگو بازارهای عرضه این محصول رونق دو چندانی می گیرد.از اواسط مرداد تا نزدیکی آبان ماه میگو به فراوانی یافت می شود.میگو یکی از لذیذ ترین و خوشمزه ترین غذا های مردم جنوب است.میگو ارزش غذایی بالایی دارد.                               

شکل

میگو از محصولات پر ارزش دریای جنوب به شمار می آید.میگو از خانواده سخت پوستان به حساب می آید.میگوی خلیج فارس از جنس پناناس است.برخی از مشخصات ظاهری میگو به صورت زیر است.

                   یک جفت چشم مرکب پایه دار

   یک جفت آنتن و شاخک که وظیفه حسی به عهده دارد

     پنج جفت پای حرکتی و شناگر

زیستگاه

     میگو در کف دریا ها و در بستر رودخانه ها زندگی می کند.زندگی میگو ها به صورت دسته ای است.میگوها خود را به آسانی با شرایط آب و هوایی تغییر می دهند.

تقسیم بندی و نحوه قیمت میگو

میگو بر اساس سایزبندی در چهار دسته؛ریز، متوسط، درشت و شاه میگو تقسیم بندی می شوند. قیمت میگو را بر اساس سایز بندی آنها صورت می پذیرد.ارزش غذایی میگو در هر سایزی که باشد یکسان است. این تفاوت قیمت ناشی از این است که میگوهای درشت در مقایسه با میگوهای سایز کوچک تر ضایعات کمتری دارد.به طوری که میگوهای درشت 30 درصد بدنشان ضایعات دارد(شامل سر و دم و پوست). ولی میگوهای ریز 50 درصد ضایعات دارند.

فواید بی نظیر میگو

به جرأت می توان گفت میگو جزو با ارزش ترین منبع غذایی محسوب می شود.که خواص بی شماری دارد.که به طور خلاصه برخی از آنها را شرح می دهیم.

  1. به دلیل داشتن امگا 3 فراوان موجب می شود که بروز اختلاس حواس و آلزایمر در دوران پیری جلوگیری کند.
  2. سلنیوم از دسته موادی است که در میگو به فراوانی یافت می شود.که وجود این ماده معدنی احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان خون را کاهش می دهد.
  3. ضد فشار می باشد به دلیل داشتن اسید های چرب .(توصیه: میگو را در حداقل روغن و نمک طبخ دهید.)
  4. با خوردن 100 گرم میگو، 19 درصد از نیاز بدن را آهن تامین میکند.
  5. و...

طرز پخت

میگو ریز به دلیل بافت های قابل هضم تر نسبت به دیگر سایزهای موجود آن گزینه مناسبی برای سوپ ، پیتزا، میگو پلوو قلیه میگو می باشد

 

محصولات مرتبط