ماهی شیر

ماهی شیر منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 است. همچنین با خرید ماهی شیر که حاوی پروتئین، ویتامین B-12 و سلنیوم است. ماهي شیر یکی از ماهیان پرطرفدار جنوب است که بسیار با ارزش بوده. این ماهی دارای گوشت لذیذی بوده و پولک های بدن این ماهی بسیار ظریف هستند که در زمان صید با اولین تماس دست کنده می شود. بهترین روش پخت ماهی شیر کباب و سوخاری.است اما می توان به صورت ماهی شکم پر ، قلیه ماهی و ... از آن استفاده کرد.

ادامه مطلب
235,000 تومان
(235,000 تومان هر کیلو گرم - پاک نشده)
مدل پاک کردن
  • استیک شده
  • فیله شده
  • قطعه شده
دریافت مشاوره تلفنی
توضیحات

 ماهی شیر

نام انگلیسی: narrow-barred Spanish mackerel

نام بومی: شیر، کناد، خیاط، درک، چنعت (گویش  قشمی)

وزن سایزکوچک: 400تا 550 گرم

وزن سایز متوسط : 900گرم تا 1 کیلو

وزن سایز بزرگ: 2کیلو به بالا

 

مدل های پاک کردن و میزان دور ریز ماهی شیر:

  • از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

 

پاک شده:

شکافی زیر شکم ماهی ایجاد کرده و محتویات شکم و آبشش آن را خارج می کنیم. پولک ماهی را می زنیم اما سر و دم زده نمی شود.

میزان دور ریز مدل پاک شده:200 الی 250 گرم

فیله شده:

 سر و دم ماهی پاک شده را می زنیم.سپس آن را از پهلو و به موازات مهره ها برش می دهیم و استخوان ها را جدا می کنیم

میزان دور ریز مدل فیله شده: 350 الی 400 گرم

قطعه شده:

سر و دم ماهی پاک شده را میزنیم و سپس آن را به شکل قطعات مکعبی هم اندازه برش می دهیم.

میزان دور ریز مدل قطعه شده:250 الی 300 گرم

استیک شده:

سر و دم ماهی پاک شده را زده و آن را بصورت عرضی(یا کتابی) برش می دهیم.

میزان دور ریز مدل استیک شده: 300 الی 350 گرم

همچنین میتوانید با خرید ماهی شوریده به ارزش غذایی خود بیافزایید.

روش های پخت ماهی شیر:

بهترین روش پخت ماهی شیر کباب و سوخاری.است اما می توان به صورت ماهی شکم پر ، قلیه ماهی و ... از آن استفاده کرد.

ارزش غذایی ماهی شیر:

ماهی شیر منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 است. همچنین حاوی پروتئین، ویتامین B-12 و سلنیوم است. اسیدهای چرب امگا 3 کمک می کند تا در تنظیم التهاب برای حمایت از ساختار و عملکرد سلول ها، و همچنین به دلیل توانایی آنها در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شناخته شده است.

ویتامین B از متابولیسم بدن شما برای تبدیل غذا به انرژی حمایت می کند.همچنین این ویتامین در رشد مو نیز نقشی اساسی ایفا می کند.

مصرف ماهی شیر دو تا سه بار در هفته در برنامه غذایی مادران باردار و شیرده می تواند اثرات مثبتی در رشد جسمی و ذهنی جنین و نوزاد داشته باشد از جمله افزایش هوش، تقویت حافظه و وزن گیری مناسب جنین .مصرف ماهی ها و آبزیان می تواند نیاز انسان را به ید تامین کرده و از بروز عوارض ناشی از کمبود ید مانند خشکی بیش از حد پوست،

ریزش مو و احساس خستگی و ضعف پیش گیری نماید. ماهی شیر از منابع خوب فسفرمحسوب می شود. فسفر ماده ای است که به همراه کلسیم در سلامت و استحکام استخوان ها تاثیر مهمی دارد.

پس با خرید ماهی شیر ارزش غذایی فوق را کسب میکنید.

 

مشخصات کلی مورد نیاز در هنگام خرید ماهی شیر :

ماهی شیر از خانواده تن ماهیان می‌باشد. از نظر ظاهری، بدن این ماهی دوکی شکل است و دارای اسکلت استخوانی می باشد. رنگ بدن نقره ای و روی کمر آن تقریبا آبی است. طول این ماهی بین ۱۲۰ تا ۲۴۰ سانتیمتر می‌باشد باله دمی دو شاخه از ویژگی‌های مهم این ماهی است.

ماهی شیر از ماهی قباد بزرگتر می‌باشد ولی از نظر ظاهری شباهت بسیاری به ماهی قباد دارد . این گونه در خلیج فارس و دریای عمان، اقیانوس هند، اقیانوس اطلس، خلیج بنگال، دریای اندونزی، دریای سمر و اقیانوس آرام پراکنش دارند.

خوراک  ماهی شیر از ماهی‌های کوچکتر و آبزیان پلانکتونی تشکیل می‌شود. این ماهی را می‌توان اغلب در آبهای کم عمق و در طول شیب های ساحلی مشاهده کرد.صید ماهی شیر کوچک با ترال ها و ماهیان بزرگ با قلاب است . در صید ورزشی نیز از قلاب استفاده می شود

چرا خرید ماهی شیر بندر و مصرف این ماهی به عنوان یک غذای دریایی مناسب توصیه می‌‌گردد؟  

  • دارای پروتئین بالایی بوده و سبب رشد و تقویت کودکان، سالمندان و جنین می‌‌شود.

  • به دلیل دارا بودن آهن، سلنیوم و روی منجر به تقویت سیستم ایمنی، اعصاب، تقویت دستگاه گردش خون، تقویت و سلامت پوست و مو می‌‌گردد.

  • ماهی شیر حاوی ویتامین‌‌های گروه B است و سیستم عصبی را بهبود می‌‌بخشد.

  • مقادیر بالای امگا3 داشته که مصرف آن می‌‌تواند خطر بیماری‌‌های قلبی عروقی را کاهش دهد.

  • کم استخوان بودن و نرم و لذیذ بودن گوشت شیرماهی منجر به محبوبیت و شهرت آن شده است.

  • دارای تنوع غذایی بالایی است و آن را می‌‌توان به روشهای کبابی، سوخاری، شکم پر و قلیه ماهی طبخ نمود.

                     

وزن متوسط ماهی شیر چقدر است؟ 

به طور معمول به اندازه 5 تا 12 کیلوگرم رشد می‌کند، اما برخی از آنها تا 70 کیلوگرم نیز وزن دارند. در انجمن بین المللی صید ورزشی ماهیان رکورد صید ماهی شیر با وزن 45 کیلوگرم نیز به ثبت رسیده است.

ماهی شیر کوچک: تا 500 گرم

ماهی شیر متوسط: بین 500 گرم تا یک کیلوگرم

ماهی شیر بزرگ: بین یک کیلوگرم تا 20 کیلوگرم

 شکل ظاهری ماهی شیر چطور است؟  

      

این ماهی یکی از مرغوبترین ماهیان حوضه‌ی خلیج فارس و دریای عمان است و یکی از بزرگترین تون ماهیان محسوب می‌‌گردد.

این ماهی با اسکلت استخوانی، دارای بدنی دوکی شکل با مقطع عرضی بیضوی می‌‌باشد و اغلب با ماهی قباد اشتباه گرفته می‌‌شود.

دارای رنگ نقره‌ای و نوارهای عرضی تیره است. نسبت به ماهی قباد اندازه‌ی بزرگتری دارد. باله‌ی دمی این ماهی دو شاخه بوده و یکی از ویژگی‌های بارز آن به شمار می‌‌رود. طول بدنش گاهی به 2 متر نیز می‌‌رسد.

یکی از مهمترین ماهیان خلیج فارس با نام علمی  Scomberomorus commerson و نام انگلیسی narrow-barred Spanish mackerel است و در کشور ایران با نامهای ماهی شیر، شیر ماهی و کناد شناخته می‌شود. از خانواده‌ی تن ماهیان، دریایی و سطح‌زی است و صید غالب را در میان ماهیان جنوب به خود اختصاص می‌‌دهد.

در آبهای ساحلی کم عمق و دریایی زیست نموده و مهاجرت نیز می‌کند. از نظر تجاری حائز اهمیت بوده و ماهیگیری تجاری و تفریحی آن به صورت هدفمند در بسیاری از نقاط دنیا صورت می‌‌گیرد. معمولا جهت صید ماهیان شیر با اندازه‌ی کوچک و متوسط از تور ترال استفاده شده و در اندازه‌های بزرگ ماهی و صید ورزشی قلاب مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

زیستگاه شیر ماهی در کدام آبهاست؟ 

شیر ماهی دارای پراکنش وسیعی در سطح جهان است. گوشتخوار و فرصت طلب می‌‌باشد. این ماهی بیشتر در محیطهای ساحلی از لاروها و ماهی‌های کوچک و سخت پوستان تغذیه می‌کند.

اما غذای اصلی آن از ماهی‌های کوچک نظیر ساردین ماهیان، موتو ماهیان و همچنین گیش ماهیان و با مقادیر کمتر میگو و ماهی مرکب تشکیل شده است.

بنظر می رسد این ماهی بیشتر به هنگام شب به تغذیه می پردازد. اغلب در ناحیه اقیانوس هند و غرب اقیانوس آرام در آبهای سطحی و نسبتا کم عمق زندگی می‌‌کند. از جمله دیگر زیستگاه‌‌های آن، می‌‌توان به دریای مدیترانه، دریای سرخ، جنوب شرق آسیا (با محوریت خلیج فارس)، آفریقای جنوبی و نواحی جنوب شرقی استرالیا اشاره نمود. این نوع مهاجرت نیز می‌کند، دیده شده است که از طریق کانال سوئز به دریای مدیترانه مهاجرت نموده است.

وسایل صید ماهی شیر 

ماهی شیر بوسیله روش های مختلفی صید میشه نظیر؛ تور گوشگیر، قلاب خزنده و قلاب دستی

 مقایسه ماهی شیر با ماهی قباد

در هنگام خرید ماهی شیر دقت فرمایید

ماهی شیر که از خانواده تن ماهیان هست اگر بخواهیم با یک ماهی دیگه مقایسه کنیم، شبیه ترین ماهی که از لحاظ شکل و ظاهر به آن خیلی نزدیکه میتوان از ماهی قباد نام برد، که هر دو آن ها طعم های شبیه به هم دارند. برای شناخت و طرز تشخیص ماهی شیر از ماهی قباد، میشه به تفاوت های زیادی اشاره کرد.

مهم ترین راههای تشخیص این دو ماهی را با هم بررسی میکنیم؛

1. تفاوت در وزن ماهی: ماهی شیر در آب های جنوبی ایران تا وزن های 30 کیلو گرم و بیشتر نیز می رسد در حالی که حداکثر وزن ماهی قباد 3 کیلوگرم است.

2. تفاوت در نوع گوشت در هنگام خرید ماهی شیر : بافت گوشت هر دو چرب و لذیذ است و هر دو این ماهی ها دارای گوشتی نرم و لطیف هستند که تیغ های کم و گوشت زیادی دارند که به راحتی تیغ ها از بافت نرم گوشت جدا می شود.

گوشت ماهی شیر سفید رنگ و دارای بافتی بسیار نرم است که بعد از پخت شدن نرمی خود را حفظ می کند و هر چقدر ماهی شیر بزرگ تر باشد گوشت آن سفت و خوش خوراک تر می باشد.

رنگ گوشت ماهی قباد به نسبت ماهی شیر متمایل به صورتی می باشد. از گوشت هر دوی این ماهی ها برای تهیه تن ماهی میتوان استفاده کرد.

3.تفاوت در پوزه و دهان ماهی شیر : پوزه ماهی قباد خیلی کوتاهتر و ماهی شیر دارای پوزه درازتری است.

4. تفاوت در خال های بدن ماهی: ماهی قباد بر روی بدن خود دارای خال های متفاوتیه بصورتی که بر روی بدن این ماهی خال های متعدد کرد و نطقه ای است در حالی که لکه های رو بدن ماهی شیر بیشتر به صورت عمودی، خطی و خاکستری رنگ می باشد.

5. تفاوت در رنگ بدن ماهیشیر : رنگ بدن ماهی شیر به نسبت کمی روشن تر و خاکستری رنگ می باشد در حالی که ماهی قباد در پشت بدنش متمایل به آبی و در اطراف نقره ای رنگ بنظر می رسد.

6. تفاوت در طول بدن ماهی شیر : طول ماهی شیر به طور معمول 120 سانتی متر و حداکثر طول آن به 240 سانتی متر می رسد در حالی که طول ماهی قباد حدود 130 الی 150 سانتی متر است.

 

ادامه مطلب
جزئیات محصول
محصولات مرتبط
ماهی حلوا سفید ممتاز ترین ماهی جنوب است و طرفداران فراوانی دارد.این ماهی در جنوب کشور به نام زبیدی معروف است که به معنای برتر و بهترین است.ماهی حلوا سفید یکی از خوشمزه ترین ماهی های جنوب ایران نام برده می شود که علاوه...
185,000 تومان
ماهی خنو غذایی دریایی سرشار از اسید چرب امگا 3 و پروتئین بوده و سطح استرس را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. این ماهی کم کالری بوده و مقدار چربی‌های اشباع شده در آن ناچیز است. به همین دلیل بهترین روش پخت برای این...
172,500 تومان
ماهی شانک یکی از ماهیان لذیذ جنوب است که طرفداران زیادی دارد. با قرار دادن ماهی شانک در برنامه غذایی خود می توانید سلامت قلب خود را بهبود ببخشید. به دلیل نداشتن تیغ های آزار دهنده بهترین روش پخت برای این نوع ماهی...
116,250 تومان
ماهی گالیت نیز همانند سایر ماهیان دیگر دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است. و اکثر ترکیبات مورد نیاز برای سلامت بدن را در خود دارا است. گوشت این ماهی دریایی دارای چربی غیر اشباع (امگا3)، آهن و ویتامین B می باشد که همین...
153,750 تومان
ماهی صافی سرشار از اسید چرب امگا 3 و پروتئین بوده و منبع پروتئینی مناسبی برای رشد است. ماهی صافی یکی از بهترین نوع ماهی های جنوب و مناسب برای سرخ کردن است .
83,750 تومان
ماهی سلطان ابراهیم یکی دیگر از ماهیان خوشمزه ی جنوب است که پخت آن  فقط به روش سرخ کردن پیشنهاد می شود. گوشت ماهی سلطان ابراهیم از درصد بالایی آهن و پروتئین تشکیل شده است و به این دلیل خواص فراوانی دارد.
135,000 تومان
ماهی گاریز بندرعباس یکی از محبوب ترین ماهی، میان مردم جنوب کشور است که مخصوص برشته کردن و کبابی است و سرشار از امگا3 بوده و برای بهبود عملکرد قلب و پیشگیری از سرطان بسیار موثر است. از خرید ماهی گاریز لذت ببرید.

فهرست

ایجاد یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه‌مندی‌ها.

ورود / ثبت نام