سوالات متداول

چگونه می توانم در سایت ثبت نام کنم؟

از قسمت نوار بالای سایت با کلیک روی دکمه ی عضویت و با تکمیل کردن فرم عضو سایت می شوید.

چگونه می توانم خرید کنم؟

برای خرید از سایت لازم نیست عضو سایت باشید. روی محصول مورد نظرتان کلیک کنید سپس نام و نام خانوادگی به همراه آدرس و شماره تلفن خود را وارد کنید و به مرحله پرداخت وارد شوید. تکمیل بخش ایمیل ضروری نیست اما با تکمیل این بخش یک کلمه کاربری و رمز عبور به آدرس ایمیل شما ارسال می شود که به وسیله ی آنها می توانید سفارشات خود را پیگیری کنید در ضمن عضو سایت هم شده اید.

نحوه ی ارسال کالا چگونه است؟

ماهی دریا متناسب با خواست مشتری از قطار، هواپیما و اتوبوس استفاده می کند. در دو شیوه ی اول محصول به درب منزل شما ارسال می شود. اما در مورد گزینه اتوبوس خود مشتری باید از ترمینالی که کالا به آنجا ارسال شده است مراجعه کند و محصول را تحویل بگیرد. در مورد شهرهایی که ترمینال اتوبوس موجود نیست محصول به ترمینال مرکز استان و یا نزدیکترین ترمینال موجود ارسال می شود.

هزینه ارسال چگونه است؟

هزینه ارسال کالا از ترمینال مبدا تا ترمینال مقصد در هر روش حمل بر عهده ی مشتری است. لیست هزینه ها در لینک زیر موجود است. اما سایر هزینه ها نظیر حمل کالا از بنادر صیادی به ترمینال مبدا، حمل کالا از ترمینال مقصد تا درب منزل مشتری و هزینه ها بسته بندی کالا بر عهده ی ماهی دریاست. در روش حمل با اتوبوس حمل از ترمینال مقصد تا درب منزل مشتری امکان پذیر نیست.

چقدر طول می کشد تا محصول به دستم برسد؟

بدون در نظر گرفتن شرایط نا مساعد جوی و سایر حوادث غیر طبیعی که خارج از کنترل ماست. روش هواپیما تحویل کالا در همان روز، قطار و اتوبوس روز بعد.

نحوه ی بسته بندی محصولات سفارشی من چگونه است؟

محصولات از تازه ترین های بازار تهیه می شوند. تمام آبزیان در کیسه وکیوم در ظروف در بسته یونولیتی پوشانده شده با لایه های متعدد یخ بسته بندی می شوند. شیوه ی بسته بندی ماهی دریا متضمن سلامت و صحت محصول بوده و محصولات در شرایط کاملا بهداشتی بسته بندی می شوند. متناسب با حجک سفارش سایز و حجم بسته بندی متغییر است.

چه روش های پرداخت وجه موجود است؟

تنها روش پرداخت آنلاین در نظر گرفته شده است. بعد از سفارش مستقیما به درگاه پرداخت اینترنتی متصل خواهید شد که با رمز دوم و سایر اطلاعات کارت بانکی عضو شتاب می توانید وجه را بپردازید. پس از تکمیل فراین خرید کد رهگیری صادر می شود. بعد از آن منتظر تماس همکاران ما باشید.

آیا می توانم وجه را به شماره کارت ماهی دریا واریز کنم؟

بله. بعد از این کار با ماهی دریا تماس بگیرید و کد رهگیری یا شماره 4 رقم آخر کارت خود را اعلام کنید و سفرش خود را تلفنی پیگیری کنید.

ماهی دریا چگونه به سفارشم رسیدگی می کند؟

به محض دریافت هر سفارش همکاران ما با شما تماس می گیرند و برای آخرین بار سفارش را با شما مرور می کنند و بعد از آن فعالیت های ماهی دریا جهت تهیه محصول و ارسال آن آغاز می شود.