ميگو سر تیز (اندازه 60 به بالا)

میگوی ریز اندازه از 60 عدد به بالا در هر کیلوگرم می باشد. این نوع میگو برای میگو پلو و هواری میگو مناسب است.

* در صورت عدم موجودی  و اختلاف وزن سفارش با محصول موجود با شما تماس گرفته می شود.

* از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

* مدل پاک کردن محصول قابل انتخاب است و پاک کردن رایگان است.

* از زمان ثبت سفارش بین 48 تا 72 ساعت سفارش شما ارسال می شود.

* سفارشات مستقیم از بندرعباس به شهر شما ارسال می شود.

* همه محصولات از صید همان روز تامین و ارسال می شود.

جزییات بیشتر

کاهش قیمت!
محصول جدید
پیشنهاد شگفت انگیز

24,000 تومان

30,000 تومان

-20%

کیلو گرم :

- +

دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

ميگوي سر تیز (اندازه ریز) (اندازه  60 به بالا)

خانوادهPenaeidae

جنسMetapenaeus :

نام علمی: Metapenaeus affinis

نام انگلیسی: Jinga shrimp

نام فارسی: ميگوي سرتیز، میگوی سفید

گونه ميگوي موزي جزء‌ گونه‌هاي غالب صيد در درياي عمان و تنگه هرمز به شمار مي‌روند. میگو غذایی بسیار پرارزش است و از منابع بسیار مفید پروتئین دریایی محسوب می شود. مصرف آن برای تمام سنین مناسب و مفید است. حتی کودکان بعد از یک سالگی می توانند از این ماده غذایی مفید استفاده کنند.در مورد میگوی خلیج فارس هم باید بگوییم که در فصل بهار به دلیل تخم ریزی، صید آن ممنوع می شود. حداکثر صید میگو نیز در اواسط مرداد تا اوایل آبان ماه انجام می شود که این زمان، بهترین زمان برای خرید میگوی خلیج فارس محسوب می شود.شاید خیلی لازم نباشه میگوی خلیج فارس را معرفی کنیم چون همه به کیفیت عالی آن اذعان دارند. گوشت میگو دارای پروتئین بسیار غنی و نسبت به گوشت های دامی میزان پروتئین بیشتری دارد، مزیت دیگر گوشت میگو بالا بودن میزان املاح و بخصوص کلسیم فسفر است، میزان فسفر و کلسیم آن نسبت به گوشت های دامی بسیار  قابل توجه است.

توضیح:  اندازه  60 به بالا، یعنی تعداد میگو در کیلو گرم می باشد.

میگوی بر اساس اندازه به سه نوع: 1- میگو ریزاندازه 60 به بالا 2- میگو متوسط اندازه 30-40و 40-50) 3-میگو درشت اندازه 20

پراکنش:

این گونه از میگوهای دریایی علاوه بر پراکنش دریایی، در خليج فارس و درياي عمان پراكنده است.

زیستگاه:

 ميگوي سرتیز از جمله میگوهای خانواده پنائیده بوده و در آب‌هاي مناطق گرم، دریایی و كم عمق تا عمق 90 متر با كف گل‌آلود زندگي مي‌كند.

مشخصات:

طول بدن ميگوي سفيد حداكثر به 220 ميلي‌‌متر در جنس ماده ومعمولاً به 170 ميلي‌متر مي‌رسد. ميگوهاي بالغ سرتیز از زئوپلانكتون (ذرات ريز جانوري معلق در آب)، لارو نرم‌تنان، كرمها و ميگوهاي ديگر تغذيه مي‌كند. ميگوي سفيد در عمر 15 ماهه خود دو بار در اوايل بهار و اواخر پاييز تخم‌ريزي مي‌كنند. بدن میگو کشیده و دراز و از دو طرف به هم فشرده است، میگو از سه قسمت سر و سینه که به هم چسبیده و متصل می باشد و شکم تشکیل یافته است. قسمت سر و سینه شامل كاسه سنگ يا کاراپاس، روستروم یا خار،‌چشم مرکب، آنتن و آنتنک های کوچک، ‌پاهای حرکتی یا پریوپودها و دهان است ‌که بلافاصله به مری و معده ختم می‌شود. قسمت سر و سینه از نظر غذائی فاقد ارزش است و معمولاً پس از صید از بخش شکمی جدا می گردد.

تقسیم بندی و نحوه قیمت میگو

میگو بر اساس اندازه در چهار دسته؛ ریز، متوسط، درشت و شاه میگو تقسیم بندی می شوند. قیمت میگو را بر اساس اندازه بندی آنها صورت می پذیرد. ارزش غذایی میگو در هر اندازهی که باشد یکسان است. این تفاوت قیمت ناشی از این است که میگوهای درشت در مقایسه با میگوهای اندازه کوچک تر ضایعات کمتری دارد.به طوری که میگوهای درشت 30 درصد بدنشان ضایعات دارد (شامل سر و دم و پوست). ولی میگوهای ریز 50 درصد ضایعات دارند.

ارزش غذایی میگو

مصرف میگو تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد و بدن را از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند و همچنین میگو یک منبع بسیار عالی از سلنیوم است . با مصرف هر 120 گرم میگو ، 7/81 درصد از نیاز روزانه بدن به این عنصر تامین می شود . شواهد به دست آمده از تحقیقات و آزمایش های انجام شده نشان می دهند که یک رابطه معکوس بین مصرف سلنیوم و شیوع سرطان وجود دارد . شواهدی موجود است که سلنیوم ، DNA را ترمیم کرده و مانع از وارد شدن آسیب به سلول ها می شود . به علاوه از تکثیر سلول های سرطانی نیز جلوگیری کرده و از مرگ سلولی می کاهد . سیستم ایمنی بدن را برای حذف سلول های فرسوده و غیرعادی تحریک می کند .

طعم و طرز پخت:

میگوی سرتیز بسیار خوش طعم بوده و این اندازه مناسب برای طبخ به صورت هواری و میگو پلو می باشد.

 

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت