ماهی شورت

شورت یکی از ماهیان جنوب است که طرفداران زیادی دارد. مصرف عمده این ماهی به صورت کبابی بوده تا جائیکه بعضی از ساحلنشینان از نوع کوچک آن بیشتر استقبال میکنند. پس از تمیز کردن ماهی در روغن کباب کرده وبدون جدا کردن استخوان های کمری وحتی شاید سر،آن را مصرف می کنند.

* در صورت عدم موجودی  و اختلاف وزن سفارش با محصول موجود با شما تماس گرفته می شود.

* از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

* مدل پاک کردن محصول قابل انتخاب است و پاک کردن رایگان است.

* از زمان ثبت سفارش بین 48 تا 72 ساعت سفارش شما ارسال می شود.

* سفارشات مستقیم از بندرعباس به شهر شما ارسال می شود.

* همه محصولات از صید همان روز تامین و ارسال می شود.

جزییات بیشتر

محصول جدید

65,000 تومان

کیلو گرم :

- +

دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

ماهی شورت

خانواده: شورت ماهیانSillaginidae

نام علمی:Sillago sihama

نام انگلیسی:Smelt-whitings

نام فارسی: ماهی شورت

نام بومی: شورت، حواصیل، حواصیم، خورگل

دریای جنوب (خلیج فارس،عمان) از تنوع بالایی ازماهی ها و آبزیان دیگر برخوردار است. شورت یکی از ماهیان جنوب است که طرفداران زیادی دارد. این ماهی جزء ماهیان تخمگذار است. تخم ریزی این ماهی در نواحی ساحلی و خورها صورت می گیرد. شورت ماهیان گوشت خوار هستند و از سخت پوستان کوچک تغذیه می کند.

زیستگاه:.

این ماهی گوشتخوار بوده ودر بستر رودخانه ها از کرم ها وسخت پوستان نیز تغذیه میکند. قابل ذکر است سراسر دریای عمان وبخش شرقی خلیج فارس تا بندر لنگه دریای گرمسیری و معتدل از آن صید میشود . این ماهی تخمگذار است وفقط یکبار در سال تخم ریزی میکند و زمان تخم ریزی آن در فصل بهار و فروردین ماه در بالاترین حد است .این ماهی تخم های خود را در خورها و نواحلی ساحلی رها می کند.

ارزش غذایی و شیلاتی:

ماهی شورت بعلت دارا بودن مقادیر بالای اسیدهای چرب ضروری امگا3 که بعنوان یکی از عوامل مهم در کاهش خطر سرطان در تحقیقات مختلف مشخص شده است .همچنین، ماهی شورت دارای مواد مغذی روی و سلنیوم است که به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی آنها می توانند مانع تجمع رادیکال های آزاد در بافت ها شوند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شوند و به طور غیرمستقیم توانایی گلبول های سفید در حذف سلول های سرطانی را افزایش دهند. ماهی شورت دارای مقادیر بالای ویتامین D است . به نقش این ویتامین در پیشگیری از سرطان های کولون و پروستات در تحقیقات متعددی اشاره شده است .

مشخصات عمومی و ظاهری:

ماهی شورت بدن نقره ای کشیده ودر قسمت عقبی تا حدودی فشرده و رنگ تیره در پهلوهاست.بیشتر فلس های بدن از نوع شانه ای است.دارای دهانی کوچک، نوک تیز و میانی و قابلیت ارتجاعی دارد. شامل دو باله پشتی است که باله اولی شامل 10تا 13خار ضعیف و باله دومی 16 تا 27 شعاع نرم دارد. این دو باله با یک پرده نازک به هم وصل هستند.و طول آن حداکثر تا 45 سانتی مترمی رسد.

ماهی شورت در اندازه های کوچک تا متوسط در آبهای ساحلی تا شنی ، مصب ها وقسمت هائی که آب دریا و رود خانه در حالت مد می باشد زندگی میکنند .نوع ماهی کف زی هستند ودارای سرعت شنای کند نسبت به سایر ماهی ها هستند .صید این ماهی در منطقه بندر گناوه واطراف بیشتر در سواحل شنی توسط قلاب و کاسه ،تورهای محاصره ای مثل کاروف(کرف)و یا پرتابی و... انجام میگیرد.

طعم:

ماهی شورت دارای طعم مناسب و خوشمزه ای می باشد. خصوصا به صورت کبابی بسیار لذیذ است.

طرز پخت:

مصرف عمده این ماهی به صورت کبابی بوده تا جائیکه بعضی از ساحلنشینان از نوع کوچک آن بیشتر استقبال میکنند. پس از تمیز کردن ماهی در روغن کباب کرده وبدون جدا کردن استخوان های کمری وحتی شاید سر،آن را مصرف می کنند.

 
سفارشی کردن محصول

بعد از ذخیره محصول سفارشی خود، اضافه به سبد خرید را فراموش نکنید.

متن

loader

* اطلاعات مورد نیاز

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت