ماهی قباد

ماهی قباد سرشار از اسید چرب امگا 3 و پروتئین بوده و منبع پروتئینی مناسبی برای رشد کودکان است. این ماهی یکی از ماهیان خوشمزه جنوب است که طرفداران بسیاری دارد. ماهی قباد گاهی با ماهی شیر اشتباه گرفته می شود. ماهی قباد را می توان به صورت سرخ کردنی و شکم پر طبخ نمود.

81,750 تومان
مدل پاک کردن
دریافت مشاوره تلفنی
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
دستور پخت های این محصول
توضیحات

 ماهی قباد

نام انگلیسی: Indo-Pacific king mackerel

نام بومی: قباد، غباد، خباط

 

ماهی قباد سرشار از اسید چرب امگا 3 و پروتئین بوده و منبع پروتئینی مناسبی برای رشد کودکان است. این ماهی یکی از ماهیان خوشمزه جنوب است که طرفداران بسیاری دارد. ماهی قباد گاهی با ماهی شیر اشتباه گرفته می شود. این گونه را می توان به صورت سرخ کردنی و شکم پر طبخ نمود.

 

مدل های پاک کردن و میزان دور ریز:

  •          از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

 

پاک شدهشکافی زیر شکم ماهی ایجاد کرده و محتویات شکم و آبشش آن را خارج می کنیم. پولک ماهی را می زنیم اما سر و دم زده نمی شود.

میزان دور ریز مدل پاک شده: 250 گرم

 

فیله شدهسر و دم ماهی پاک شده را می زنیم.سپس آن را از پهلو و به موازات مهره ها برش می دهیم و استخوان ها را جدا می کنیم

میزان دور ریز مدل فیله شده: 500 گرم

 

قطعه شده: سر و دم ماهی پاک شده را میزنیم و سپس آن را به شکل قطعات مکعبی هم اندازه برش می دهیم.

میزان دور ریز مدل قطعه شده: 300 گرم

 

استیک شده: سر و دم ماهی پاک شده را زده و آن را بصورت عرضی(یا کتابی) برش می دهیم.

میزان دور ریز مدل استیک شده: 300 گرم

 

روش های پخت:

این ماهی گوشت سفید و نرمی دارد ، ضایعات کمی بعد از پاک کردن آن بدست می آید و به هر روشی می توان آن را پخت.  معمولا ماهی قباد برای سرخ کردن و کباب کردن مورد استفاده قرار می گیرد. البته برای پخت ماهی شکم پر هم بانتخاب مناسبی می باشد.

 

ارزش غذایی:

ماهی قباد سرشار از پروتئین بوده  و گزینه ای مناسب برای تامین نیاز کودکان و ورزشکاران به پروتئین است. همچنین امگا3 موجود در این گونه می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی شود و از  بروزبیماری های قلبی و تصلب شرائین جلوگیری کند.این ماهی کم کالری است و افرادی که دارای انواع رژیم های لاغری هستند می توانند بدون نگرانی آن را مصرف کنند.این گونه دارای ارزش تجاری و شیلاتی بسیار زیادی می باشد و به اشکال مختلف در بازار موجود است.

 

مشخصات کلی ماهی قباد:

ماهی قباد از خانواده تن ماهیان بوده و همانند سایر ماهیان این خانواده دارای بدنی دوکی شکل می باشد. در بیشتر اوقات ماهی شیر و قباد با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. تفاوت این دو ماهی در این است که رنگ ماهی شير روشن تر از ماهی قباد است و ماهی شير بدنی كشيده تر نسبت به ماهی قباد دارد. ماهی شير نقاط تیره روی بدن آن بصورت نوار هایی كشيده و خطی بوده ولی در ماهی قباد اين نقاط بصورت نقطه ای می باشند.

ماهی قباد یک ماهی مهاجر پلاژیک ساکن آبهای ساحلی در عمق بین 15-200 متر بوده که گاهی اوقات به آب های ساحلی و به صورت گله های کوچک وارد می شود. قباد ماهیان به طور عمده از ماهیان کوچکتر مثل ساردین ماهیان و خرچنگ ها تغذیه می کنند. این ماهی به صورت  تازه، خشک شده، دودی و منجمد مصرف می گردد.

ماهی قباد دراقیانوس آرام، اقیانوس هند و در آسیا، کشورهایی از جمله ایران، بحرین، کویت و امارات می باشد. در آب های کم عمق ساحلی از جمله خلیج فارس یافت می شود. ماهی قباد از ماهیان دریایی جنوب می باشد که در اعماق 15 تا 200 متر زندگی می کند اما محدوده اصلی عمق زیست این گونه 20 تا 90 متر است.

 

جزئیات محصول
بررسی
بدون نظر

درباره این محصول نظر خود را ثبت کنید

  • طعم:
  • کیفیت:
این محصول را با کلمات ساده و کوتاه توصیف کنید.
آپلود تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.

فهرست

تنظیمات

ایجاد یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه‌مندی‌ها.

ورود / ثبت نام