شاه میگو خلیج فارس (سایز15-20)

شاه میگوی خلیج فارس یکی از خوشمزه ترین غذاهای دریایی است که میتواند در مجالس مورد اسفاده قرار گیرد. تعداد شاه میگوی خلیج فارس در هر گیلوگرم 15 تا 20 عدد است.

* در صورت عدم موجودی  و اختلاف وزن سفارش با محصول موجود با شما تماس گرفته می شود.

* 50% از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

* مدل پاک کردن محصول قابل انتخاب است و پاک کردن رایگان است.

* از زمان ثبت سفارش بین 48 تا 72 ساعت سفارش شما ارسال می شود.

* سفارشات مستقیم از بندرعباس به شهر شما ارسال می شود.

* همه محصولات از صید همان روز تامین و ارسال می شود.

جزییات بیشتر

محصول جدید

149,800 تومان

موجود نیست
دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

شاه میگوی خلیج فارس

خانواده: Palinuridae

جنس: Panulirus

نام علمی: Panulirus homarus

نام انگلیسی: Scalloped Spiny Lobster

نام فارسی: شاه میگو

مرغوبترین نوع میگو شاه میگو می باشد. شاه میگوها به عنوان غذای دریایی بسیار باارزش‌ بوده و از منابع بسیار مفید پروتئین دریایی محسوب می شود. از لحاظ اقتصادی مهم هستند و اغلب یکی از سودآور ترین کالاها در مناطق ساحلی‌ا که آنها زندگی می‌کنند، می باشند.

گران بودن میگوهای درشت تر، به بازارپسندی بیشتر آنها بستگی دارد و پایه علمی و ربطی به ارزش تغذیه ای آنها ندارد. معمولا از این آبزی لذیذ در رستورانها به عنوان غذای ویژه یاد می شود .

در مورد میگوی خلیج فارس هم باید بگویم که در فصل بهار به دلیل تخم ریزی، صید آن ممنوع می شود بنابراین لازم است در این فصل، برای حفظ ذخایر ارزشمند این نعمت خداداد، از خرید میگوی خلیج فارس خودداری کنیم. حداکثر صید میگو نیز در اواسط مرداد تا اوایل آبان ماه انجام می شود که این زمان، بهترین زمان برای خرید میگوی خلیج فارس محسوب می شود.                   

زیستگاه :

این گونه در خلیج فارس و دریای عمان، اقیانوس هند، دریای عرب، اقیانوس اطلس، خلیج بنگال، دریای شرق و جنوب چین، دریای مدیترانه، اقیانوس آرام پراکنش دارند. شاه میگو های دراز، هنگام خطر، دم خود را به سرعت به زیر بدن می برند، این عمل، آب را به جلو می راند و شاه میگو را به سمت عقب هدایت می کند تا بتواند فرار کند. شاه میگو های دراز، در میان سنگ های بستر دریا یا رودها مخفی می شوند و از جانوران کوچک زنده یا مرده تغذیه می کنند. یک شاه میگو ی دراز ماده، قادر است هزاران تخم بگذارد.

مشخصات:

بدن شاه میگو دراز و خمیده می باشد.طول بدن آنها متفاوت و گاهی تا 250 میلی متر و وزن آنها تا بیش از 300 گرم نیز می رسد. بدن آنها از دو قسمت سر سینه و شکم تشکیل شده است . رنگ بدن نیز در بین گونه ها از تنوع زیادی برخوردار است و از سفید متمایل به سبز- خاکستری در میگوی سفید و در میگوی هندی از سفید تا صورتی و در میگوی ببری تا سبز تغییر میکند .رنگ بدن در بین افراد متعلق به یک گونه نیز ثابت نبوده و بسته به شرایط محیط زیست آن از قبیل درجه حرارت ،درجه شوری ،مواد غذایی ، رنگ محیط ممکن است کاملاً تغییر نماید.

ارزش غذایی:

شاه میگو میگو غذایی بسیار پرارزش است مصرف آن برای تمام سنین مناسب و مفید است. حتی کودکان بعد از یک سالگی می توانند از این ماده غذایی مفید استفاده کنند. البته افرادی که کلسترول یا چربی خون بالا، بیماری نقرس یا سنگ کلیه دارند، لازم است ضمن مشورت با متخصص تغذیه، از مصرف زیاد این ماده غذایی پرهیز کنند. شاه میگو  ضد فشارخون ، سرشار از سلنیوم ، ضد آلزایمر ، ضد کم‌خونی ، منبع پروتئین و کلسترول مفید می باشد.

به طور کلی هر 100 گرم میگو دارای حدود 99 کیلوکالری انرژی، 16 گرم پروتئین، 1.08 گرم چربی، 64.49 میلی گرم کلسترول، 5/2 میلی گرم اسیدهای چرب اشباع، 6/2گرم اسیدهای چرب چند غیراشباع، 1/4 گرم اسیدهای چرب

طعم و طرز پخت :

شاه میگو غذایی بسیار لذیذ و خوشمزه و لوکس می باشد. گوشتی خوش طعم و لذیذ داشته که به روش های مختلفی می توان آن را طبخ کرد از جمله : میگوی سوخاری، قلیه میگو، ناگت میگو، بخارپز، کبابی، میگو پلو، پاستا با شاه میگو.

 
سفارشی کردن محصول

بعد از ذخیره محصول سفارشی خود، اضافه به سبد خرید را فراموش نکنید.

متن

loader

* اطلاعات مورد نیاز

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

مطالب مرتبط

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت