آیا چیزی درباره زشت ترین موجود دنیا میدانید؟

 

شاید برای شما هم جالب باشد که کدام یک از جانداران روی زمین به عنوان زشت ترین موجود دنیا شناخته شده است . بسیاری ذهنشان به سمت حشرات رفته و شاید کمتر کسی به ذهنش خطور کند که یک ماهی ، لقب زشت زشت ترین موجود دنیا را به خود اختصاص داده است .

بله ، کاملا درست است ، بلاب فیش یا حباب ماهی به عنوان زشت ترین موجود دنیا شهرت جهانی دارد . این ماهی صورتی رنگ که به ماهی خپل تنبل زشت و بی خاصیت نیز معروف است ، فقط در آب های سواحل استرالیا ، نیوزیلند و تاسمانی و در اعماق زیاد آب یافت می شود .

بلاب فیش از خانواده ماهی های کله گنده است و برخلاف سایر ماهی ها نمی تواند از کیسه شنا برای شناور ماندن روی آب استفاده کند . عاملی که باعث شناور ماندن بلاب ماهی یا بلاب فیش می شود چگالی کمتر بدن بلاب فیش نسبت به آب است و همین امر باعث شناور شدن اندک این ماهی در آب می شود .

همین دلیل هم باعث شده بلاب فیش یک ماهی بسیار ساکن و تنبل شناخته شود که کوچک ترین تلاشی برای حرکت و یا حتی پیدا کردن غذا از خود نشان نمی دهد .

بیشتر بخوانید : طوطی ماهی،طوطی یا ماهی؟!

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که بلاب فیش چگونه به حیات خود ادامه می دهد و غذا می خورد ؟

بلاب فیش یا ماهی حبابی ،زشت ترین ماهی دنیا

بلاب فیش ها برای تغذیه هر چیزی که در آب پیرامونشان شناور باشد را میبلعند و میخورند و در تنبلی لنگه ندارند و هیچ وقت به دنبال غذا نمی گردند . بلاب ماهی همانند شکارچی ها کاملا بی تحرک می ماند و به محض پیدا شدن هر چیز خوردنی، آن را میخورد .

یک واقعیت بسیار جالب درباره بلاب ماهی این است که این ماهی تقریبا هیچ عضله و گوشتی ندارد و بافت بدن صورتی رنگ آن ، ژله مانند و ژلاتینی است . ماهی بلاب گونه مفید و مقاومی محسوب نمی شود و از آنجایی که هیچ گوشتی هم ندارد به درد صیادان نیز نمیخورد و به عنوان یک ماهی بی خاصیت شناخته می شود .

 

امروزه نسل ماهی بلاب فیش رو به انقراض بوده و دلایل متعددی دارد . یکی از دلایل انقراض بلاب فیش یا بلاب ماهی این است که هنگام صیادی در تور صیادان گیر می کنند و می میرند . صیادان نیز چون علاقه ای به بلاب ماهی ندارند ، این تپل صورتی بی خاصیت را دور می اندازند .

 

 

 بیشتر بخوانید : پرنده ماهی از عجایب خلیج فارس

ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

ایجاد یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه‌مندی‌ها.

ورود / ثبت نام