آیا چیزی درباره زشت ترین موجود دنیا میدانید؟

آیا چیزی درباره زشت ترین موجود دنیا میدانید؟

 

شاید برای شما هم جالب باشد که کدام یک از جانداران روی زمین به عنوان زشت ترین موجود دنیا شناخته شده است . بسیاری ذهنشان به سمت حشرات رفته و شاید کمتر کسی به ذهنش خطور کند که یک ماهی ، لقب زشت زشت ترین موجود دنیا را به خود اختصاص داده است .

بله ، کاملا درست است ، بلاب فیش یا حباب ماهی به عنوان زشت ترین موجود دنیا شهرت جهانی دارد . این ماهی صورتی رنگ که به ماهی خپل تنبل زشت و بی خاصیت نیز معروف است ، فقط در آب های سواحل استرالیا ، نیوزیلند و تاسمانی و در اعماق زیاد آب یافت می شود .

بلاب فیش از خانواده ماهی های کله گنده است و برخلاف سایر ماهی ها نمی تواند از کیسه شنا برای شناور ماندن روی آب استفاده کند . عاملی که باعث شناور ماندن بلاب ماهی یا بلاب فیش می شود چگالی کمتر بدن بلاب فیش نسبت به آب است و همین امر باعث شناور شدن اندک این ماهی در آب می شود .

همین دلیل هم باعث شده بلاب فیش یک ماهی بسیار ساکن و تنبل شناخته شود که کوچک ترین تلاشی برای حرکت و یا حتی پیدا کردن غذا از خود نشان نمی دهد .

بیشتر بخوانید : طوطی ماهی،طوطی یا ماهی؟!

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که بلاب فیش چگونه به حیات خود ادامه می دهد و غذا می خورد ؟

بلاب فیش یا ماهی حبابی ،زشت ترین ماهی دنیا

بلاب فیش ها برای تغذیه هر چیزی که در آب پیرامونشان شناور باشد را میبلعند و میخورند و در تنبلی لنگه ندارند و هیچ وقت به دنبال غذا نمی گردند . بلاب ماهی همانند شکارچی ها کاملا بی تحرک می ماند و به محض پیدا شدن هر چیز خوردنی، آن را میخورد .

یک واقعیت بسیار جالب درباره بلاب ماهی این است که این ماهی تقریبا هیچ عضله و گوشتی ندارد و بافت بدن صورتی رنگ آن ، ژله مانند و ژلاتینی است . ماهی بلاب گونه مفید و مقاومی محسوب نمی شود و از آنجایی که هیچ گوشتی هم ندارد به درد صیادان نیز نمیخورد و به عنوان یک ماهی بی خاصیت شناخته می شود .

 

امروزه نسل ماهی بلاب فیش رو به انقراض بوده و دلایل متعددی دارد . یکی از دلایل انقراض بلاب فیش یا بلاب ماهی این است که هنگام صیادی در تور صیادان گیر می کنند و می میرند . صیادان نیز چون علاقه ای به بلاب ماهی ندارند ، این تپل صورتی بی خاصیت را دور می اندازند .

 

 

 بیشتر بخوانید : پرنده ماهی از عجایب خلیج فارس

ارسال شده در 1398-05-16 آموزش و دانستنی ها 0

مطالب مرتبط

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

محصولی موجود نیست

برای تشخیص ارسال و بسته بندی
0 تومان مجموع

پرداخت