ماهی چمن

با مصرف میزان 90 گرم ماهی چمن در وعده غذایی میتوان نیاز پروتئینی هر فرد را تامین نمود. همچنین این ماهی دارای گوشت چرب و لذیذی است که می توان آن را به صورت کبابی، سرخ شده و یا به عنوان ته چین ماهی استفاده نمود.

جزییات بیشتر

کاهش قیمت!
محصول جدید
پیشنهاد شگفت انگیز

78,936 تومان

89,700 تومان

-12%

کیلو گرم:

- +

دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

نام ماهی چمن

نام انگلیسی: Malabar blood snapper

نام بومی: چمن

هر کیلو مناسب برای: 2 نفر

وزن سایز کوچک: 250 تا 300 گرم

وزن سایز متوسط : 500 تا 600 گرم

وزن سایز بزرگ: 1 کیلو به بالا

 

مدل های پاک کردن و میزان دور ریز:

  •          از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

 

پاک شده:شکم آن را تمیز می کنیم، قسمت های روده و دور ریز آن را خارج می کنیم و پولک و دم آن را می زنیم. تیغ و سر و دم آن را نگه می داریم.

میزان دور ریز مدل پاک شده:35 درصد

فیله شده:شکم ماهی را خالی میکنیم، سر و دم آن را جدا می کنیم سپس ماهی را از سر تا دم نصف کرده و پوست و استخوان وسط آن را جدا می کنیم.

میزان دور ریز مدل فیله شده:70 درصد

قطعه شده: شکم آن را تمیز میکنیم، سر و دم آن را می بریم. ماهی را به قسمت های مساوی تکه می کنیم.

میزان دور ریز مدل قطعه شده: 35 درصد

 

روش های پخت:

این ماهی دارای گوشت چرب و لذیذی است که می توان آن را به صورت کبابی، سرخ شده و یا به عنوان ته چین ماهی استفاده نمود

ارزش غذایی:

گوشت ماهی چمن دارای ویتامین های B، A و D، کلسیم و فسفر و دارای مقدار کمی آهن، مس و سلنیوم می باشد. سرخوی چمن همانند سایر ماهی هایی که در آب های شور زندگی می کنند، دارای مقدار زیادی یُد می باشند. لازم به ذکر است که ماهی سرخوی چمن دارای مقدار بسیار کمی سدیم می باشد و به همین خاطر برای رژیم های کم نمک توصیه می شود. متخصصان و محققان در علم تغذیه برای همه افراد به خصوص بیماران قلبی، مصرف دو بار ماهی در هفته را سفارش می کنند. با مصرف میزان 90 گرم ماهی سرخوی چمن در وعده غذایی میتوان نیاز پروتئینی هر فرد را تامین نمود. همچنین چربی ماهی سرخوی چمن همانند سایر ماهیان دریایی از 2 نوع اسید چرب غیر اشباع امگا 3 به نام های EPA و DHA است.

 

مشخصات کلی ماهی چمن:

ماهی سرخوی چمن متعلق به خانواده سرخو ماهیان دارای بدنی مرتفع، واجد 11 خار و 14 شعاع نرم در باله پشتی و 3 خار و 8 شعاع نرم در باله مخرجی می باشد.شبیه سرخوی معمولی بوده، اما بزرگتر و کم رنگتر از آن است و تقریباً صورتی است.

این ماهی متعلق به آبهای ساحلی با بستر های سخت مرجانی و سنگی شنی تا عمق 100 متر می باشد و از بی مهرگان کف زی تغذیه می نماید. ماهیان بالغ در این گونه ساکنان دریاچه های ساحلی هستند. آنها تمایل دارند با زیستگاه های اسفنجی و مرجانی در منطقه ارتباط برقرار کنند. ماهیان جوانتر سرخوی چمن تمایل دارند در آب های کم عمق ساحلی و ماهی های بزرگتر در آب های عمیق زندگی می کنند. تغذیه به طور عمده از ماهی های کوچکتر، سفالوپودها و برخی از بی مهره گان صورت می گیرد. این ماهی توسط ترال کف،گرگور و قلاب دستی صید می گردد.

 

 

 
ارزش غذایی ماهی چمن
کالری15%
چربی2%
سدیم5.6%
پتاسیم37%
کربوهیدرات0%
فیبر0%
قند0%
پروتئین30.77%
کلسیم3%
آهن1%
کلسترول12%
ویتامین A2%
ویتامین C3%

مطالب مرتبط

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت