ماهی کفشک

ماهی کفشک بر خلاف شکل ظاهری یکی از پر طرفدارترین ماهی های جنوب است دارای گوشتی سفید، فوق العاده خوش مزه و بدون خار و تیغ است. ماهی کفشک از دسته ماهیانی است که هر با هرذایقه ای سازگار است. اما روش های پختی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد به صورت زیر است: سوخاری، قلیه ماهی،کبابی، خورشتی و ته چین

* در صورت عدم موجودی  و اختلاف وزن سفارش با محصول موجود با شما تماس گرفته می شود.

* از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

* مدل پاک کردن محصول قابل انتخاب است و پاک کردن رایگان است.

* از زمان ثبت سفارش بین 48 تا 72 ساعت سفارش شما ارسال می شود.

* سفارشات مستقیم از بندرعباس به شهر شما ارسال می شود.

* همه محصولات از صید همان روز تامین و ارسال می شود.

جزییات بیشتر

محصول جدید

55,000 تومان

کیلو گرم :

- +

دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

ماهی کفشک

خانواده: کفشک ماهیان Psettoididae

نام علمی:Psettodes erumei

نام انگلیسی:Indian halibut

نام فارسی: کفشک تیزدندان

نام بومی: کفشک

ماهی کفشک بر خلاف شکل ظاهری یکی از پر طرفدارترین ماهی های جنوب است دارای گوشتی سفید، فوق العاده خوش مزه و بدون خار و تیغ است. ماهی کفشک از ماهیان مهم تجاری و اقتصادی بسترزی خلیج‌فارس و دریای عمان محسوب شده و بیشتر بر روی بسترهای شنی و گلی تا عمق 100 متر یافت می­شود.

زیستگاه:

محل زیست کفشک ماهی بر روی بستر های شنی و گلی تا عمق 25 است، و در کرانه های دریاها یافت می شود.و جزو ماهیان کفزی و وابسته به ساحل هستند.

در هنگام شنا به پهلوهای چپ و راست خود را رو به بالا می گیرد.در مطالعات انجام‌شده در آب‌های منطقه سند پاکستان در دریای عمان ماهیان پلاژیک به‌ عنوان غذای اصلی ماهیان بالغ کفشک تیزدندان، در آب‌های ساحلی منطقه آریسا در شرق هند در اقیانوس هند ماهی به ‌عنوان غذای اصلی کفشک تیزدندان و سرپایان و سپس بندپایان و در آب‌های ساحلی پورتو ناوو در جنوب شرق هند نیز ماهی به ‌عنوان ارجحیت اول غذایی، سخت‌پوستانی مثل میگو و خرچنگ ارجحیت دوم غذایی و نرم‌تنانی مثل اسکوئید غذای تصادفی این‌گونه معرفی‌شده‌اند. صید این ماهی با تورگردان، ترال و کفروب صورت می گیرد.

ارزش غذایی و شیلاتی:

ماهی کفشک همانند تمامی ماهیان جنوب از لحاظ مواد معدنی نیز غنی بوده و دارای آهن، ید، کلسیم، فسفر و برخی مواد معدنی دیگر است. مواد معدنی دیگری از جمله فلوئور، سلنیوم، گوگرد، روی و مس نیز در ماهی وجود دارد که برخی از خواص ضدسرطان و ضد بیماری این ماهی را می توان به خواص آنتی اکسیدانی سلنیوم نسبت می دهند .

عدم مصرف هرکدام از مواد معدنی موجب بیماری و مشکلاتی در بدن می شود که با مصرف ماهیان دریایی و جنوب از جمله ماهی کفشک می توان در پیشگیری و درمان اینگونه بیماری ها گام مثبتی برداشت. کم خونی و فقر آهن به خصوص در دختران جوان، زنان باردار و شیرده و گواتر حاصل از فقر ید در بدن از این جمله اند. البته در این بین بیماری خاموش یعنی پوکی استخوان را نیز نباید از نظر دور داشت که با مصرف گوشت و استخوان ماهی که دارای کلسیم و فسفر و همچنین اسیدهای چرب امگا 3 است می توان از آن پیشگیری نمود.

مشخصات عمومی و ظاهری:

بدن ماهی کفشک تیره رنگ است. هر دو چشم این ماهی در یک سمت بدن قرار دارد. در طی مراحل رشد این ماهی یکی از چشم ها به سمت دیگر سر تمایل پیدا می کند. عرض کفشک ماهی بین 12 تا 28 سانتی متر است.

نکته جالب در مورد کفشک ماهی این است که این ماهی هر چیزی را که چشمش می بیند، می تواند رنگ خود را با آن مطابقت دهد. و از املاح دریا، سخت پوستان،پلنگتون ها و موجودات کفزی تغذیه می کند.این ماهی از مرغوبترین و گرانترین ماهی ها در اروپاست.و در اروپا به آن سل می گویند.

طعم:

شاید گفتن این مطلب که نیاید به ظاهر قضاوت کرد به درستی در مورد این ماهی صدق می کند.که علی رغم شکل ظاهری داری گوشتی بسیار لذیذ است.

طرز پخت:

ماهی کفشک از دسته ماهیانی است که هر با هرذایقه ای سازگار است. اما روش های پختی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد به صورت زیر است: سوخاری، قلیه ماهی،کبابی، خورشتی و ته چین

 

 

 
سفارشی کردن محصول

بعد از ذخیره محصول سفارشی خود، اضافه به سبد خرید را فراموش نکنید.

متن

loader

* اطلاعات مورد نیاز

مطالب مرتبط

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت