سوکلا (سکن)

* در صورت عدم موجودی  و اختلاف وزن سفارش با محصول موجود با شما تماس گرفته می شود.

* از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

* مدل پاک کردن محصول قابل انتخاب است و پاک کردن رایگان است.

* از زمان ثبت سفارش بین 48 تا 72 ساعت سفارش شما ارسال می شود.

* سفارشات مستقیم از بندرعباس به شهر شما ارسال می شود.

* همه محصولات از صید همان روز تامین و ارسال می شود.

جزییات بیشتر

محصول جدید

74,900 تومان

کیلو گرم :

- +

دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

ماهی کوبیا (سوکلا)

خانواده: سوکلاماهیانRachycentridae

نام علمی: Rachycentron canadum

نام انگلیسی: Cobia، black kingfish، black salmon

نام بومی: سوکلا، کوبیا، (گویش قشمی )سچل، این ماهی را سه کله، سکله هم می نامند.

 

میزان تیغه : کم

رنگ گوشت ماهی: کاملا سفید

وزن ماهی کوچک : 200 تا 280 گرم

وزن متوسط : 400 تا 500 گرم

وزن بزرگ : 1 کیو به بالا

انواع مدل پاک شده : فیله شده، پاک شده، پاک نشده

فیله شده : ماهی را کاملا تمیز می شود و به تکه های مناسب فیله شده برش داده، ارسال می شود

پاک شده : ماهی کاملا تمیز می شود و بدون ضایعات ارسال می شود

پاک نشده : ماهی درسته ارسال می شود

سوکلا یک ماهی سریع الرشد و سطح زی و ساکن آبهای گرم اطلس، آرام و هند و آبهای مرتبط با این اقیانوسها می باشد. خانوادهسوکلا ماهیان از قدیمی  ترین ماهیان موجود در آبها بوده و تنها یک گونه دارد.
در سواحل ایرانی خلیج فارس، سوکلا حداقل دارای سه جمعیت هرمزگان، بوشهر و چابهار است. جمعیت سوکلای هرمزگان وضعیت بهتری نسبت به جمعیت های چابهار، بندر دیر و سایر نقاط دارد. سوكلا ماهيان در طبيعت از بنتوزها تغذيه مي كنند امروزه ذخایر ماهی سوکلا در خلیج فارس و دریای عمان و بسیاری از نقاط دیگر دنیا به شدت کاهش یافته است. علت این کاهش صید بی رویه و از بین رفتن اکوسیستمهای تولید مثل می باشد.

زیستگاه:

این ماهی در آب های گرمسیری و نیمه گرمسیری بسر می برد، در قسمت غربی اقیانوس اطلس، خلیج مکزیک، قسمت شرقی اقیانوس اطلس و سراسر دریای عمان و بخش شرقی خلیج فارس تا بندر لنگه پراکنش دارد سوکلا در آب‌های جنوبی ایران در سراسر دریای عمان و بخش خاوری خلیج فارس تا بندر لنگه پراکنش دارد.

ارزش غذایی و شیلاتی:

يكي از اقلام غذايي كه مي‌تواند در برگيرنده اكثر نيازهاي بدن باشد ماهي و به طور كلي آبزيان هستند كه به خاطر تركيبات خود به خصوص وجود اسيدهاي چرب ارزشمندي بنام امگا ـ 3 به عنوان غذاي سلامتي معروف شده‌اند. از میان آبزیان ماهیان دریایی دارای ارزش بالایی می باشند. ماهی سوکلا به عنوان یکی از گونه های دریایی خلیج فارس دارای مقادیر بالای از اسیدهای چرب امگا می باشد.  ماهی سوکلا به دلیل گوشت نرم و خوشمزه ای که دارد می تواند به صورت خوراکی مصرف گردد.

مشخصات عمومی و ظاهری: 

ماهی سوکلا دارای بدنی کشیده و تا حدی استوانه ای، سر پهن و فشرده می باشد. باله پشتی آن دارای 7 تا 9 شعاع سخت و 29 تا 33 شعاع نرم است. رنگ بدن در ناحیه پشتی قهوه ای تیره و در طرفین کمرنگ تر است. حداکثر طول کل بدن در این ماهی 200 سانتی متر بوده و طول رایج آن 110 سانتی متر می باشد. در مستندات متعدد حداکثر وزن بدن ابن ماهی را 68 کیوگرم گزارش نموده اند.

سوکلا، دارای اختصاصات خوب جهت پرورش نظیر حرکت دسته ای (Schooling) و قدرت تطبیق در شرایط قفس را می باشند. این ماهی چون تا به حال مصرف نشده، مصرف کنندگان امکان مقایسه ندارند و این به فروش بیشتر کمک میکند. شناسایی بهتر نواحی پراکنش لارو و نیز عوامل تاثیر گذار در انتخاب مکان زندگی ،تخم ریزی و رشد آنها در طبیعت و از طرفی اقتصادی کردن پرورش این گونه امری ضروری بنظر می رسد. تحقیق بر روی تکثیر سوکلا ماهیان به عنوان گونه مطرح پرورشی می تواند مشکلات و موانع احتمالی توسعه صنعت پرورش گونه های آب شور را آشکار سازد. سوکلا تلفات زیادی در حمل و نقل دارد

طعم:

گوشت این ماهی نرم بوده و دارای طعم مناسبی می باشد. بنابراین ماهی مناسبی برای مصارف خوراکی است. این ماهی به صورت تازه، منجمد و دودی قابل مصرف است.

طرز پخت:

از آنجائی که ماهی سوکلا دارای گوشت نرم است بهترین شیوه جهت طبخ آن به صورت قلیه ماهی یا پلویی است. البته متناسب با ذائقه می توان به روش های سرخ کردن و کبابی نیز آ« را مصرف نمود.

 

 

 

 

 

 
سفارشی کردن محصول

بعد از ذخیره محصول سفارشی خود، اضافه به سبد خرید را فراموش نکنید.

متن

loader

* اطلاعات مورد نیاز

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت