ماهی سلطان ابراهیم

ماهی سلطان ابراهیم یکی دیگر از ماهیان خوشمزه ی جنوب است که فقط برای سرخ کردن در روغن مناسب است وبرای هیچ غذای دیگری پیشنهاد نمی شود. گوشت ماهی سلطان ابراهیم از درصد بالای آهن و پروتئین تشکیل شده است.

جزییات بیشتر

محصول جدید

49,000 تومان

کیلو گرم:

- +

دریافت مشاوره تلفنی
 
توضیحات محصول

توضیحات محصول

نام ماهی سلطان ابراهیم

نام انگلیسی:Threadfin Bream 

نام بومی: حمیر، حمرا، سرخو کوچک

 

وزن سایز کوچک: 100 گرم تا 200 گرم

وزن سایز متوسط: 300 گرم تا 400 گرم

وزن سایز بزرگ: 500 گرم تا 600 گرم

 

ماهی سلطان ابراهیم یکی دیگر از ماهیان خوشمزه ی جنوب است که فقط برای سرخ کردن در روغن مناسب است وبرای هیچ غذای دیگری پیشنهاد نمی شود. گوشت ماهی سلطان ابراهیم از درصد بالای آهن و پروتئین تشکیل شده است.

 

مدل های پاک کردن و میزان دور ریز:

  •          از وزن محصول پس از پاک کردن به میزان دور ریز محصول کم می شود.

 

پاک شده:شکم آن را تمیز می کنیم، قسمت های روده و دور ریز آن را خارج می کنیم و پولک و دم آن را می زنیم. تیغ و سر و دم آن را نگه می داریم.

میزان دور ریز مدل پاک شده: 30 درصد

فیله شده:شکم ماهی را خالی میکنیم، سر و دم آن را جدا می کنیم سپس ماهی را از سر تا دم نصف کرده و پوست و استخوان وسط آن را جدا می کنیم.

میزان دور ریز مدل فیله شده:50 درصد

 

قطعه شده: شکم آن را تمیز میکنیم، سر و دم آن را می بریم. ماهی را به قسمت های مساوی تکه می کنیم.

میزان دور ریز مدل قطعه شده:30 درصد

 

روش های پخت:

تغذیه این ماهی صدف های دریایی هستش به همین علت طعم و مزه خاصی دارد که طرفداران زیادی دارد اما هنگام تمیز کردن بوی تندی به مشام شما می رسد که بخاطر تغذیه آن می باشد. برای مهار کردن بوی تند آن می توانید قبل از سرخ کردن ماهی را در آبلیمو بخوابانید و با پودر سوخاری و پودر سیر آن را سرخ کنید. این ماهی گوشت بسیار لذیذی دارد اما به علت وجود تیغ های خشک بسیار زیادی که در زیر شکم این ماهی وجود دارد فقط به صورت سرخ کردنی پیشنهاد می شود نه روش دیگری.البته بعد از پخت این تیغ ها به راحتی از گوشت ماهی جدا می شوند.

 

ارزش غذایی:

گوشت ماهی سلطان ابراهیم از درصد بالای آهن و پروتئین تشکیل شده است. آهن موجود در ماهی باعث جلوگیری از کم خونی می شود و همچنین وظیفه ی آهن، حمل کردن اکسیژن در بدن می باشد. که اکسیژن را به عضلات و مغز انتقال می دهد و موجب افزایش عملکرد فیزیکی و هوشیاری ذهنی می شود.

چنانچه فعالیت جسمانی زیادی دارید توصیه می کنیم از ماهی سلطان ابراهیم تغذیه کنید زیرا که درصد بالای پروتئین موجود در گوشت این ماهی باعث تشکیل ساختار عضلانی می شود و عضلاتی قوی خواهید داشت.

 

مشخصات کلی ماهی سلطان ابراهیم:

ماهی سلطان ابرایم به رنگ قرمز مایل به صورتی می باشد و رنگ زیر شکم آن زرد رنگ است. ماهی تازه سلطان ابراهیم به رنگ صورتی است و رنگ آن نباید به سفیدی بزند در غیر این صورت آن ماهی مانده است.   ماهی سلطان ابراهیم در آب های گرمسیری اقیانوس های هند و غرب قرار دارند. طول متوسط این ماهی معمولا حدود 25 سانتی متر است.

 

مطالب مرتبط

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت