11 خواص بی نظیر ماهی سالمون

11 خواص بی نظیر ماهی سالمون

 چه شما ماهی سالمون را به عنوان ماهی خام در سوشی استفده کنید یا آن را به شکل ماهی دودی مصرف کنید ، ماهی سالمون به عنوان یک منبع بی نظیر از اسید های چرب امگا 3 شناخته شده است . نقش ماهی سالمون در سلامتی انسان غیر قابل انکار است . ماهی سالمون خواص بی نظیری دارد ، از جمله :

سلامت قلب و عروق، کاهش خطر ابتلا به سرطان، قدرت درک بهتر، محافظت ازاستخوان و مفاصل. هم چنین ماهی سالمون به عنوان یک غذای مغزی برای کودکان شناخته شده است . در ادامه با نقش ماهی سالمون در سلامتی انسان بیشتر آشنا می شویم . با ماهی دریا همراه باشید .

ماهی سالمون چیست ؟

 

ماهی سالمون ، گونه ای از ماهی ها است که هم در آب شیرین و هم در آب شور یافت می شود .این ماهی در آب شیرین زندگی کرده و سپس به دریا مهاجرت میکند.این ماهی ، در رودخانه (آب شیرین) تخم می گذارد .ماهی  سالمون  پس از تخم گذاری  به سمت دریا می رود و در دریا به یک ماهی بالغ تبدیل می شود و مجددا برای تخم گذاری به  رودخانه باز می گردد . بیشتر ماهی های سالمون بعد از تخم گذاری می میرند .

ارزش غذایی ماهی سالمون 

ماهی سالمون از شناخته شده ترین و محبوب ترین ماهی ها است که منبع بسیار خوبی از پروتئین ها (اسیدهای آمینه) قابل هضم و اسیدهای چرب مانند امگا 3 به صورت ترگلسیرید است .همچنين ويتامين هایی مانند ويتامين A، ويتامين D و بعضي از اعضاي خانواده ويتامين B ،مانند كولين، پانوتنيك اسيد و بيوتين دارد. در کنار همه ی این خواص ، ماهی سالمون حاوی مواد معدنی مانند سلنیوم، روی، فسفر، کلسیم و آهن است .

بیشتر بخوانید:ارزش غذایی و خواص ماهیان دریایی

نقش ماهی سالمون در سلامتی انسان

  1 . منبع اصلی پروتئین ناب و خالص

ماهی سالمون ،منبع اصلی پروتئین های خالص یا اسیدهای آمینه، اجزای ضروری سلول ها، بافت ها، آنزیم ها، هورمون ها و هر قسمت دیگر بدن هستند. پروتئین های ماهی سالمون به راحتی قابل هضم هستند و جذب بدن می شوند.  

2. سلامت عمومی بدن را افزایش می دهد

ماهی سالمون منبع خوبی از کلسترول خوب (اسیدهای چرب امگا 3) است . می دانیم که امگا 3 در حفظ سلامتی نقش مهمی دارد. ماهی سالمون سرشار از مواد معدنی ضروری مانند آهن، کلسیم، سلنیوم و فسفر، و همچنین ویتامین های A، B وD است که برای متابولیسم بافت ها، مو و ناخن ضروری است.

3. سلامت استخوان و مفاصل

می توان گفت ماهی سالمون یک ترکیب قدرتمند از اسیدهای چرب اشباع نشده و ویتامین D است . و ترکیب این دو ، خطر ابتلا به استئوآرتریت را کاهش می دهد .زنان مبتلا به رژیم غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 ، دارای شکستگی لگن کمتری هستند. علت آن این است که امگا 3 ،یک غذای ضد التهاب طبیعی است و میزان جذب استخوان را به دلیل التهاب کاهش می دهد.

4.از مغز و عصب محافظت می کند

اسیدهای چرب امگا 3 موجود در ماهی سالمون، باعث افزایش بهره وری از عملکرد مغز، بهبود حافظه و حفظ آن در هنگام انجام کارهای طولانی مدت می شود . این اسید های چرب در کنار اسید آمینه، ویتامین A، ویتامین D، کولین و سلنیوم ،از سیستم عصبی در برابر آسیب پیری محافظت می کنند . همچنین به عنوان داروی ضد افسردگی ، آرامش بخش مغز و کمک به بیماری پارکینسون محسوب می شوند .

بیشتر بخوانید : تمام مواردی که در مورد امگا 3 باید بدانید

  5 .سلامت قلب و  عروق

اسید های چرب موجود در ماهی سالمون ، علاوه بر کمک به کاهش کلسترول ، انعطاف پذیری شریان ها و رگ ها را حفظ می کنند و عضلات قلب را تقویت می کنند.نقش ماهی سالمون در کمک به کاهش فشار خون و کاهش قابل توجه احتمال بروز حمله قلبی ، بسیار موثر و غیر قابل انکار است . 

 6خواص ماهی سالمون در سلامتی انسان

6. مراقبت از پوست

 غلظت بالای اسیدهای چرب امگا3 در ماهی سالمون ،می تواند باعث کاهش التهاب، کاهش روزنه های بسته ی پوست و از بین رفتن چین و چروک های پوست شود.

7.کاهش وزن

ماهی سالمون یک انتخاب مناسب برای افرادی است که میخواهند وزن خود را کاهش دهند . ماهی سالمون دارای هورمون هایی است که اشتهای شما را کنترل می کند . همچنین ، چربی های غیر اشباع موجود در ماهی سالمون ، به کاهش وزن و چربی بدن کمک می کند .

 8.افزایش متابولیسم

 اسیدهای چرب امگا 3، ویتامین D و سلنیوم موجود در ماهی سالمون، برای کمک به کنترل سطح انسولین در سراسر بدن ترکیب می شوند و باعث آسان تر شدن جذب قند و کاهش سطح قند خون می شوند.

9.مبارزه با التهاب

 اسیدهای چرب امگا 3  در ماهی سالمون ، التهاب شریان و سیستم گوارش ،احتمال ابتلا به سرطان کولون، پروستات و کلیه را کاهش می دهد.

10.کاهش خطر ابتلا به سرطان 

از آنجایی که ماهی سالمون سرشار از امگا 3 است ، یک عامل موثر در کاهش ابتلا به سرطان است .  

11. مراقبت از چشم

 اسید های چرب امگا3 موجود در ماهی سالمون ،دژنراسیون ماکولا، خشکی شبکیه، از دست دادن بینایی و خستگی چشم ها را از بین می برند.

بیشتر بخوانید : 5 راه آسان برای تشخیص ماهی تازه از فاسد

 منبع : organicfacts

ارسال شده در 1398-02-11 آموزش و دانستنی ها 0

مطالب مرتبط

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت