روش های مزه دار کردن ماهی (طعم دار کردن ماهی)

روش های مزه دار کردن ماهی (طعم دار کردن ماهی)

ماهی یکی از غذاهای لذیذ و خوشمزه است. این ماده غذایی به روش های متفاوتی پخته می شود. اما به دلیل بوی زخم و بدی که ماهی دارد خیلی از افراد از طبخ آن خودداری می کنند.روش های بسیاری برای مزه دار کردن ماهی وجود دارد ، اما در این مقاله با بهترین و موثرترین روش های مزه دار کردن ماهی آشنا خواهید شد به گونه ای که  طعم خوب ماهی شما حرف اول را در تمام خانواده و فامیل بزند . 

ماهی دریا در این مطلب شما را با انواع روش ها و نکات مهمی در رابطه با مزه دار کردن ماهیان جنوب آشنا می کند. با ما همراه باشید .

نکاتی که در خوشمزه شدن ماهی تاثیر گذارند:

1. نحوه آب شدن ماهی یخ زده هم در کیفیت پخت آن بسیار تاثیرگذار است. برای اینکه ماهی هنگام پختن مزه واقعی خود را بدهد و از بوی بد آن خبری نباشد بهتر است که ماهی را درون شیر یا دلستر قرار داده و به آن اجازه دهید که یخش آب شده و آماده طبخ گردد.

2. حتما ماهی را نیم ساعت قبل از پختن یا سرخ کردن طعم دار کنید گذشتن زمان بیشتر باعث می شود ماهی طعم واقعی نداشته و بیشتر طعم ادویه جات مورد استفاده را بدهد.

3. در استفاده از پیاز و سیر جهت طعم دار کردن ماهی بهتر است آب آن را گرفته و ادویه جات دیگر را درون آب سیر و پیاز رنده شده ریخته و ماهی را با آن طعم دارد نمائید.

4. حتما به خاطر داشته باشید جهت مزه دار کردن ماهی، ماهی به مواد آغشته گردد آنها را هرگز در آبلیمو یا دیگر مواد غوطه ور نسازید، فقط دو طرف ماهی را به مواد آغشته نمائید.

5. ماهیان دریایی جنوب دارای تنوع گونه ای بسیاری هستند و می توان آن ها را به شیوه های متفاوت کباب، سرخ کردن، شکم پر و هواری تهیه نمود. برای ماهیان دریای جنوب شیوه های مختلفی جهت طعم دار کردن وجود دارد که ماهی دریا آن ها را به شما پیشنهاد می دهد.

بیشتر بخوانید :5 راه آسان برای تشخیص ماهی تازه از فاسد

طعم دار کردن ماهیان جنوب

  • بهترین روش برای از بین بردن بوی زخم ماهی طعم دار کردن آن است .یکی از روش های پرکاربرد و معمول آغشته کردن ماهی به مخلوطی پودری شامل پودر زردچوبه پودر سیر نمک و فلفل سیاه به تنهایی یا به همراه آرد سفید است.در شیوه طعم دارکردن جنوبی علاوه بر استفاده از مواد ذکر شده از ادویه کاری مخصوص ماهی استفاده می شود که به ماهی طعمی بی نظیر می دهد.

  • برای این منظور ماهی را به آبلیمو و نمک آغشته نموده، سپس آب پیاز و سیر را با زردچوبه و فلفل سیاه مخلوط کرده و روی ماهی ها می ریزیم. در پایان هم زعفران غلیظ دم کرده را بر روی ماهی ریخته و دو طرف ماهی را کاملا به آن آغشته می کنیم.

  • یکی دیگر از شیوه ها جهت طعم دادن به ماهی مزه دار کردن روغنی است که می خواهیم ماهی را درون آن سرخ کنیم. برای این کار پس از داغ شدن روغن درون ماهیتابه ورقه هایی از پیاز، سیر و زنجبیل تازه و یا نصف قاشق چای خوری از پودر آن را درون روغن ریخته و سپس ماهی را درون آن سرخ کنید.

بیشتر بخوانید : طعم دار کردن ماهی قزل آلا

ارسال شده در 1398-05-27 توسط اسما گلمرادی زاده آشپزی غذا های دریایی 0

مطالب مرتبط

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
0 تومان مجموع

پرداخت